Сьогодні – Міжнародний день просвіти щодо мінної небезпеки

Сьогоднішній Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування проголошений на 60-й сесії Генеральної Асамблеї ООН резолюцією від 8 грудня 2005 року.

Міни і вибухонебезпечні пережитки війни складають серйозну загрозу безпеці, здоров’ю і життю цивільного населення, а також перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному і місцевому рівнях.

За даними ООН на сьогодні у 64 державах, у зонах минулих і нинішніх збройних конфліктів, знаходиться понад 100 мільйонів мін. Близько 90 відсотків цих мін – протипіхотні, тобто такі, від яких гинуть або калічаться люди, здебільшого мирні мешканці.

За останні 15 років підірвалися на мінах і загинули понад півтора мільйона людей, а покалічились утроє більше.  Тема дня 2018 – «Реагувати на потреби, рятуючи  життя».

Вже 20 років Служба ООН з питань діяльності, пов’язаної з розмінуванням (ЮНМАС), займається проблемами реагування на потреби людей, чиєму життю загрожують вибухові пристрої, включаючи цивільних осіб, миротворців і гуманітарних співробітників Червоного Хреста та ін..організацій.

ЮНМАС рятує життя, сприяючи в розгортанні Місій ООН, доставці гуманітарної допомоги, захисту цивільного населення, підтримці добровільного повернення внутрішньо переміщених осіб чи біженців.

Співробітники Служби беруть участь у заходах з відновлення спільнот і в кампаніях, спрямованих на просування міжнародного гуманітарного права і прав людини.

«Без діяльності, пов’язаної з розмінуванням, не може бути повноцінного миру», – вважає Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Як відомо, в зв’язку з воєнними діями на сході України, проблема мінної безпеки для нашої держави стоїть надзвичайно гостро – незважаючи на заходи, які вживаються, продовжують траплятися нещасні випадки, від вибухів боєприпасів гинуть та травмуються люди.

Втім, на законодавчому рівні протимінна діяльність відповідним чином не врегульована й досі.

Закон «Про протимінну діяльність», який мав би стати правовим фундаментом державних ініціатив, спрямованих на здійснення комплексу заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із вибухами боєприпасів, не прийнятий, а це, в свою чергу, не дозволяє залучати до розмінування міжнародні організації та світову спільноту, які змогли би ефективніше допомагати Україні в розмінуванні території Донеччини.

 

 

Довідково:

Про те, як МКЧХ, ЗШР Червоного Хреста Луганщини, інші організації налагодили у школах Донеччини інформаційно-пропагандистську діяльність з мінної небезпеки  див. за посиланням: https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/pcb.1184826341553839/1184825248220615/?type=3&theater

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2204740-4-kvitna-pamatni-dati.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *