Сьогодні – Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

Нині, 26 вересня, Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, який відзначається за рішенням 68-ї сесії ГА ООН від 5 грудня 2013 року.

Повна ліквідація ядерної зброї залишається однією з найголовніших і разом із тим найдавніших цілей Організації Об’єднаних Націй. Вона була темою обговорення першої резолюції Генеральної Асамблеї в 1946 році, а також головною темою оглядових конференцій, які проводили в ООН, починаючи з 1975 року держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Крім того, починаючи з 1959 року, разом із загальним і повним роззброєнням була включена до порядку денного Генеральної Асамблеї і визначена в якості однієї з пріоритетних задач першої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї з роззброєння у 1978 році, яка приділила особливу увагу проблемі ядерного роззброєння.

До того ж вона була підтримана кожним із генеральних секретарів Організації Об’єднаних Націй. Тим не менш, сьогодні у світових збройних арсеналах нараховується близько 14 тис. одиниць ядерної зброї. Країни, які володіють такою зброєю, не мають проблем з фінансуванням і розробили довготермінові плани з модернізації своїх ядерних арсеналів.

Понад половина населення світу живе в країнах, які або мають таку зброю, або є членами ядерних альянсів. Нині доктрина ядерного стримування зберігається в якості елементу політики безпеки всіх ядерних держав та їх ядерних союзників.

Однак, не дивлячись на це, у світі зростає занепокоєння стосовно катастрофічних гуманітарних наслідків, які можуть виникнути від застосування навіть одного ядерного заряду, не кажучи вже про регіональну чи глобальну ядерну війну.

Ці факти й спонукали Генеральну Асамблею заснувати 26 вересня Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

Як відомо, Україна у 1992 році відмовилась від свого ядерного арсеналу.

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2787793-sogodni-miznarodnij-den-za-povnu-likvidaciu-adernoi-zbroi.html

Читайте також: ЄС закликав ратифікувати Договір про повну заборону випробувань ядерної зброї

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *