Сьогодні – вшанування новомучеників УГКЦ

27 червня Українська Греко-Католицька Церква вшановує блаженних мучеників, котрі віддали життя за віру і Церкву у ХХ ст.

Цей день у церковному календарі відзначається щойно 18-ий рік, відтоді, як Іван Павло ІІ беатифікував  новомучеників під час візиту до Львова.

 

 

«Кожен з новомучеників нашої Церкви, – підкреслила старшина військової служби за контрактом, голова первинного осередку Червоного Хреста Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Леся Шеремета, – взірець для наслідування. На даний час їх близько 30 осіб, кожен може собі вибрати того, хто йому більше підходить по характеру і уподобаннях».

Найвідоміші з них — владика Миколай Чарнецький (багато років його могила на Личаківському цвинтарі у Львові, ще до перепоховання у храмі св. Йосафата, збирала сотні паломників); о. Микола Конрад зі Страдчу – прощі туди є традиційними; проголошений Праведником світу о. Омелян Ковч, який загинув у німецькому концтаборі за те, що рятував євреїв і прославився як «парох Майданека». До них уже складені літургічні молитви, намальовані ікони…

 

 

Деякі з цих ікон є й у Військово – медичному клінічному центрі Західного регіону. Медики і військові капелани – великі друзі. Вони служать одній і тій же справі. Якщо перші стоять на варті душпастирської роботи, то другі – повертають поранених  бійців до життя на операційному столі чи в палатах для реабілітації. І дружба ця – не на показ, а від взаємоповаги один до одного.

 

 

 

Дуже часто вони влаштовують спільні прощі до святих місць, як в Україні, так і за кордоном. Леся Степанівна, наприклад, була у складі прочан з ВМКЦ Західного регіону у Страдчі, в Люрді, і навіть у Ватикані.

 

 

 

У Римі їх група цього року була з 12 до 25 травня. Народна мудрість гласить, «Той, хто був у Римі, і не бачив Папи Римського, той не бачив Риму».

 

 

І як це не було важко, але їх, військових медиків з України, таки допустили на аудієнцію до Папи Франциска. Це була велика радість.

 

 

У Святішого Отця вони у той день отримали благословення: Леся Шеремета, Ольга та Петро Каблаки, Мар”яна Тучапець. Віра – велика життєдайна сила. Вона допомагає людині долати хвороби, лікує рани, як тілесні, так і душевні, допомагає вибрати дороговказ у власному житті.

Фото – прочан

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *