Сьогодні – Всеукраїнський день бібліотек

Щороку, 30 вересня, своє професійне свято відзначають українські бібліотекарі.

Всеукраїнський день бібліотек заснований згідно з Указом Президента  від 4 травня 1998 року.

Свято було встановлено «…враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості…».

Якщо згадувати сиву давнину, то перші бібліотеки в Київській Русі почали відкриватися при церквах і монастирях після прийняття християнства.

Найбільшою і найбагатшою у той час була бібліотека Софії Київської, заснована у 1037 році Ярославом Мудрим. У цілому в бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг – грандіозна для середньовіччя кількість.

На сьогодні бібліотечна мережа України нараховує близько 40 тис. бібліотек різного відомчого підпорядкування, органів державної та комунальної власності, підприємств, організацій і закладів.

Вона складається з мережі публічних (у т.ч. спеціалізованих для дітей, юнацтва), технічних, сільськогосподарських, медичних, академічних, освітянських бібліотек та бібліотек вищих навчальних закладів, а також бібліотек для сліпих.

Із них – 4 мають статус національної (Національна парламентська бібліотека, Національна бібліотека України для дітей, Національна історична бібліотека, Одеська національна наукова бібліотека), 2 – державні (Державна бібліотека України для юнацтва та Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка), 72 обласних та 13253 сільських бібліотек.

Загалом в українських бібліотеках працює понад 36 тис. бібліотечних працівників.

Довідково:

Червоний Хрест активно співпрацює з бібліотеками по всій країні. Особливо у рік свого 100-річчя від дня заснування. У деяких з них створені експозиції виставок книг, присвячених цій знаменній даті. Одна з них створена і діє у Науковій бібліотеки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Її натхненник – директор цієї книгозбірні, кандидат історичних наук Марта Надрага.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2547782-30-veresna-pamatni-dati.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *