Сьогодні – Всесвітній день свободи преси

УКРАЇНА  У СПИСКУ FREEDOM HOUSE  101-а.

Сьогодні, 3 травня, – Всесвітній день свободи преси.

День відзначається, починаючи з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН.

Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана «Віндхукська декларація», у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

Головні урочистості, організовані спільно ЮНЕСКО і урядом Республіки Гана, відбудуться в Аккрі (Республіка Гана) 2-3 травня 2018 року.

Цього року глобальна тема святкування – «Тримати владу під контролем: ЗМІ, правосуддя і верховенство права».

Тема присвячена питанням ЗМІ і прозорості політичного процесу, незалежності та медійної грамотності судової системи, а також підзвітності державних органів перед представниками громадськості.

Водночас, будуть розглянуті сучасні проблеми забезпечення свободи преси в Інтернеті.

Окрім того, за кілька днів до Всесвітнього дня свободи преси американська громадська організація Freedom House публікує щорічну доповідь про свободу преси – один з найавторитетніших звітів про стан преси в світі.

 

Freedom House – найбільша в США громадська організація, що займається дослідженнями в області демократії, політичних свобод і прав людини.

Ця організація існує з 1941 року і випускає регулярні доповіді про стан свободи преси та Інтернету, а також про стан громадянських прав і свобод по всьому світу.

При оцінці свободи преси використовуються 100 критеріїв в трьох основних категоріях: правовій, економічній та політичній. Чим більше балів набирає країна в кожній із категорій, тим менш вільними вважаються її ЗМІ.

Цього року Україна посіла 101 місце (торік було 102). До п’ятірки лідерів увійшли Норвегія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія і Швейцарія. Росія, як і минулого року, посідає 148-е місце, а закриває список Північна Корея.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2452686-3-travna-pamatni-dati.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *