Сьогодні – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Всесвітній день боротьби з пневмонією відзначається щорічно 12 листопада.

Ініціатором такого дня виступила Глобальна коаліція проти дитячої пневмонії. Мета цього відзначення – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання.

Пневмонія, або запалення легенів – це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину.

Симптоми пневмонії у дорослих

Основним симптомом розвитку запалення легенів є кашель, зазвичай він спочатку сухий, нав’язливий і постійний, але в деяких випадках кашель на початку захворювання може бути не сильним. Згодом, внаслідок поширення запалення, кашель стає вологим з невеликим виділенням слизисто-гнійного мокротиння.

Температура тіла може бути дуже високою до 39-40С, а може залишатися субфебрильною 37,1-37,5С. Тому навіть при невисокій температурі тіла, кашлі, слабкості й інших ознаках нездужання, слід обов’язково звернутися до лікаря. Якщо у хворого дуже висока температура, то однією з ознак наявності запалення легень є неефективність жарознижуючих препаратів.

З’являються болі в грудях, особливо важко хворому зробити глибокий вдих. Біль при вдиху і напад кашлю після вдиху також є ознаками запалення. Крім простудних симптомів, у хворого спостерігається задишка та блідість шкірних покривів. Загальна слабкість, підвищене потовиділення, озноб, зниження апетиту також характерні для інтоксикації і початку запального процесу в легенях.

Якщо подібні симптоми з’являються або в розпал гострої респіраторної інфекції, або через кілька днів після поліпшення, вони можуть бути першими ознаками пневмонії! Слід негайно звернутися до лікаря, щоб пройти повне обстеження!

Особливу небезпеку пневмонія становить для дітей. ЮНІСЕФ та ВООЗ визначають це захворювання як провідну причину смртності дітей віком до 5 років. Ефективним методом запобігання пневмококовій інфекції у дітей є профілактичне щеплення.

Основні ознаки пневмонії у дітей

Симптоми пневмонії у дітей мають деякі особливості.

Температура тіла вище 38 С тривалістю понад три дні, яку неможливо знизити жарознижувальними засобами. Також може бути і невисока температура до 37,5, особливо у маленьких дітей. При цьому виявляються всі ознаки інтоксикації – відсутність апетиту, підвищена пітливість, слабкість.

Спостерігається прискорене поверхневе дихання: у малюків до 2-місячного віку – 60 вдихів за хвилину, до 1 року – 50 вдихів, після року – 40 вдихів за хвилину. Найчастіше дитина постійно намагається лягати на один бік.

Характер кашлю. Через першіння в горлі спочатку може з’являтися тільки покашлювання, потім кашель стає сухим та болісним, який посилюється при плачі, годуванні дитини.

Поведінка дитини. Діти з пневмонією стають примхливими, плаксивими, млявими, у них порушується сон, іноді можуть зовсім відмовлятися від їжі, а також з’явитися діарея і блювота, у немовлят – зригування і відмова від грудей.

Довідково: 

За даними, наведеними головним позаштатним спеціалістом департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з пульмонології Надією Рудницькою, за даними 2016 року поширеність пневмоній на Львівщині становить 9 на тисячу дорослого населення. Показник захворюваності за минулий рік склав 4,4 на тисячу дорослого населення. Найчастіше у 2016 році пневмонії діагностували в Перемишлянському (10,5 на тисячу дорослого населення), Турківському (1,02), Золочівському (7,6), Пустомитівському (8 на тисячу дорослого населення).

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/6406.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *