Супрун: Майже половина мешканців Львова підписали декларацію з сімейним лікарем

Під час робочого візиту до Львову, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що 44% мешканців міста вже офіційно підписали декларацію з лікарем первинної ланки.

Мова йде про 1,2 мільйони підписаних декларацій, за рахунок яких медичні заклади Львова почнуть отримувати  фінансування від НСЗУ, якщо вони вже уклали договір з новоствореною структурою,  за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом». Нагадаємо, що цього року передбачено фінансування в середньому 370 грн на рік за одного пацієнта, а вже з наступного  – 450 грн за пацієнта.

«1,2 млн декларацій укладено на Львівщині. Це один із лідерів, поруч із Харківською і Вінницькою областями. Я думаю, це підкреслює, що громадяни України готові на трансформації, на зміну системи», – офіційно заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

В той же час, за словами голови Національної служби здоров’я України, наразі обласні медичні заклади більш готові до підписання договору з НСЗУ. Таким чином, фінансування за новою системою вони можуть отримати значно раніше.

«Якщо під час першої угоди договір зі службою уклади лише 4 заклади Львівщини 3 – комунальні, 1 – фізична особа-підприємець, то у другу хвилю, яка триватиме до 1 жовтня, договір уклали вже 34 заклади 26 комунальних медичних установи, 3 – приватні і 5 фізичних осіб-підприємців», – заявляє директор НСЗУ Олег Петренко.

Також необхідно додати, що подібна ситуація спостерігається майже в усіх регіонах України. Обласні центри не дуже поспішають приєднатись до медичної реформи на первинці і лише спостерігають, як вона запрацює в регіональних закладах охорони здоров’я. Єдине виключення – столиця. Якщо київські медичні заклади первинки вже майже всі підписали договір з НСЗУ, або ж подали необхідні документи, то установи в області фактично реформу ще не розпочинали.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://medprosvita.com.ua/suprun-mayzhe-polovina-meshkantsiv-lvova-pidpisali/?mpn=1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *