Рятувальна система для гірсько – лижників RECCO – відсутня в Україні

Рятувальна система для гірсько – лижників RECCO добре зарекомендувала себе у світі, але відсутня в Україні

Друзі! В зв’язку з збільшенням нещасних випадків, а також високою лавинною небезпекою в горах, вирішили написати невелику замітку про систему RECCO.

Так як саме ця система порятунку є найбільш відомою, а незнання всіх нюансів створює певну ілюзію безпеки серед туристів.

В 1983р. Магнус Гренхед в співпраці з Королівським Технологічним Інститутом (Стокгольм, Швеція) розробив дану систему. Спонукала його до цього смерть близького друга під лавиною, коли він на своєму досвіді переконався в неефективності тогочасних методів пошуку потерпілих.

Система RECCO складається з двох частин : рефлектора і детектора.

Рефлектор – свого роду маячок, який вшитий в одяг, черевики, шолом чи захист більшості сучасних виробників гірськолижного спорядження.

Представляє собою пластинку, яка відбиває сигнал детектора. Не потребує батарейок, не пошкоджується при пранні, перестає працювати тільки за умови критичних механічних пошкоджень. Рефлектори не повідомляють автоматично рятувальні служби про сходження лавини, а є елементом пасивної системи.

Детектор – прийомо – передавач, який відсилає і приймає сигнал після відбивання його від рефлектора. Вага детектора – менше 1 кг. Детектор не є у вільному продажі, а використовується тільки професійними рятувальниками, зокрема з використанням гвинтокрилів. На даний момент близько 800 рятувальних станцій по всьому світі використовують систему.


Підсумки. Система RECCO – ефективна сучасна система пошуку потерпілих під лавинами, яка щорічно рятує велику кількість життів. Нажаль, на сьогоднішній день,

ЖОДЕН РЯТУВАЛЬНИЙ ПІДРОЗДІЛ в Україні НЕ ОСНАЩЕНИЙ даною системою!
НАГОЛОШУЄМО! Система RECCO не призначена для самопорятунку, не є альтернативою біперам, ABS Airbag, зондам та іншому індивідуальному лавинному спорядженню. А є лише додатковим інструментом, який збільшує шанси вижити під лавиною!

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.facebook.com/GORS.Lviv/photos/a.734554250027983.1073741828.728500763966665/1146724868810917/?type=3&theater

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *