Реформа швидкої допомоги: Фельдшерів чекають – курси, лікарів – інша робота

Найближчим часом будуть організовані курси підвищення кваліфікації до рівня «парамедик» для фельдшерів. Лікарів планують залучити до інших робіт, у першу чергу до тих, що є у відділеннях інтенсивної терапії.

В майбутньому такі медичні заклади будуть найбільш схожі на американський формат. Є лікарня, де працює велика кількість лікарів, котрі у найкоротший термін будуть надавати медичну допомогу (саме допомогу, яка буде безоплатною, а не послугу – ред.).

Програма підготовки парамедиків, яку запускають у МОЗі, буде лише першим кроком у змінах підходів до надання невідкладної допомоги, – повідомляють у міністерстві.

Для фельдшерів розробляється місячний курс підвищення кваліфікації. В той же час, буде також розроблена програму навчання молодих парамедиків, які зможуть отримати цю спеціальність за трирічною програмою підготовки. Після закінчення навчання, вони будуть отримувати дипломи рівня «Бакалавр».

Основним напрямком роботи парамедика буде відповідальність за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці події, а також під час транспортування пацієнтів до лікарні.

Окремо МОЗ нагадує, що така система екстреної допомоги, яку планують запустити очільники міністерства працює у Канаді, США та країнах ЄС.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://medprosvita.com.ua/ta-znovu-do-temi-paramedik-u-brigadi-shvidkiy-feldsheriv/?mpn=1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *