Пілотний проект: якщо лікарям доплачувати за кожного вилікуваного пацієнта, то вони успішно лікують туберкульоз

Більше ніж 96% пацієнтів-учасників пілотного проекту з амбулаторного лікування туберкульозу, організаційна модель якого полягала в співпраці фтизіатра і терапевта, отримали позитивні результати терапії.

Як уточнили в прес-службі громадської організації “Інфекційний контроль в Україні”, яка спільно із Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ, реалізовувала проект у Житомирі та Чернігівській області, за диспансерного лікування туберкульозу цей показник становить 72%. Пише Інтерфакс.

В організації зазначили, що однією з інновацій “пілота” була цільова виплата лікарям за лікування хворих, а також виплата бонусів за пацієнтів, які успішно завершили лікування.

Згідно з релізом організації, доплата лікареві за кожного вилікуваного пацієнта становила 3 тис. грн.

Участь у проекті, який фінансувався Мережею ЛЖВ, у період із квітня по грудень 2017 року взяли 25 пацієнтів із Житомира та 69 із Чернігівської області. Загалом загальна вартість реалізації пілота в Житомирі становила 424 тис. грн, у Чернігівській області – 854 тис. грн.

“Якщо буде запущено медичну реформу, то результати цього пілотного проекту із впровадження нової моделі фінансування – “пацієнтоорієнтованої системи” лікування туберкульозу, можуть бути поширені на всю країну”, – наводить прес-служба організації “Інфекційний контроль в Україні” слова її голови та керівника проекту Віктора Ляшка.

Щороку Україна виділяє близько 550 млн грн на закупівлю препаратів для лікування туберкульозу і витратних матеріалів для його діагностики та ще понад 1 млрд грн на утримання протитуберкульозних закладів. При цьому показники одужання на 10% менші за рівень, рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), йдеться в повідомленні.

Організатори проекту упевнені, що нова модель фінансування та організації лікування дасть змогу підвищити його результативність до рекомендованого ВООЗ показника у 85%.

Україна входить до п’ятірки країн за кількістю захворювань на туберкульоз, що не чутливий до антибіотиків, а також демонструє один із найнижчих показників ефективності лікування серед країн Східної Європи та Центральної Азії.
Довідково:

Червоний Хрест  Львівщини також бере активну участь у програмі боротьби з туберкульозом. У Львівській ОО ТЧХУ патронажні медичні сестри регулярно відвідують хворих, виписаних зі стаціонару, і переведених на амбулаторне лікування в домашніх умовах. Куратор проекту – провідний спеціаліст Львівської ОО ТЧХУ Ольга Фролівна Журкіна.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2017/12/26/278163-pilotnyy-proekt-likaryam-doplachuvaty-kozhnogo-vylikuvanogo-paciyenta-vony

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *