Прес – конференція щодо відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на Львівщині

Сьогодні у Львівському обласному центрі здоров’я (вул. К. Левицького, 14) відбулася прес – конференція щодо відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

1 грудня світова спільнота відзначає день боротьби зі СНІДом. Саме в цей день біля ТЦ «Форум» кожен охочий зможе безкоштовно пройти анонімний тест на ВІЛ у мобільній амбулаторії. Також у «Планеті Кіно» громадськості продемонструють фільм «Сто двадцять ударів серця у хвилину» покликаний привернути увагу до проблем людей із ВІЛ. Про це сьогодні йшлося під час прес-конференції, повідомляє прес-служба ЛОДА.

Як зазначила заступник директора БФ «Салюс» Марта Васильєв мобільна амбулаторія працюватиме з 13:00 год до 16:00 год. Окрім цього на площі перед торговим центром волонтери розповсюдять серед перехожих перехрещені червоні стрічки та інформаційні матеріали з питань профілактики ВІЛ.

Зазначимо, що на обліку у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом перебуває понад 3 тис пацієнтів з діагностованою ВІЛ-інфекцією. Як розповіла головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська, значна частка – це люди, які інфікувались статевим шляхом.

 

 

«Ми закликаємо всіх і кожного в кого були епізоди ризикованої поведінки обстежитись на ВІЛ-інфекцію. Ми бачимо сьогодні, що пересічний громадянин боїться прийти до нас в Центр СНІДу обстежитись на ВІЛ. В суспільстві існують стереотипи, які ми хочемо заперечити. ВІЛ-інфекція є хронічним захворюванням, яке не призводить до смерті і ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям, працювати, народжувати здорових дітей, і за рахунок доступу до ретровірусної терапії можуть себе ані в соціальному, фізичному та медичному аспекті не обмежувати»,  – наголосила Мар’яна Служинська.

Пройти обстеження на ВІЛ можна у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, а також в районних поліклінічних відділеннях, як у Львові так і в районах області.

Фото – прес-служби ЛОДА

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=32191

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *