Прес-конференція «За вільний від тютюнового диму Львів»

Днями відбулася прес-конференція «За вільний від тютюнового диму Львів: як змінилося виконання антитютюнового законодавства за останні 2 роки».

У заході взяли участь:  Петро Рой, представник коаліції громадських організацій «За вільний від тютюнового диму Львів», Юрій Островерха, головний лікар обласного центру здоров’я, координатор проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика і зміцнення здоров’я в Україні», Олександра Штибель, начальник відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та педагог Анна Мармуляк.

Були представлені підсумки громадського моніторингу щодо дотримання заборони тютюнокуріння в приміщеннях закладів громадського харчування та ресторанного господарства, який провели волонтери громадських організацій Коаліції. Як засвідчив, Петро Рой,  проведеними дослідженнями зареєстровано статистично достовірну позитивну динаміку у порівнянні з даними 2015 р.

Юрій Островерха зупинився на висновках проведеного у 2017 році в Україні опитування дорослих щодо вживання тютюну: «За період 3 2010 по 2017 р. в країні, завдяки прийняттю ряду законів, спрямованих на протидію тютюнокурінню, поширеність куріння серед дорослого населення скоротилася майже на 20%. Понад 90% дорослих знають, що тютюнокуріння може призвести до серйозних захворювань і  83,2% з них підтримують заборону куріння в громадських місцях. Серед усіх громадських місць, включених до опитування, рівень впливу вторинного тютюнового диму був найнижчим у медичних закладах (3,7%). З-поміж курців, які зверталися до медичних працівників протягом останніх 12 місяців, у 49,2% поцікавилися, чи вони курять, і 39,4% отримали пораду припинити курити».

Керівник одного з структурних підрозділів головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Олександра Штибель, детально розповіла яким чином громадяни можуть захистити своє право на вільне від тютюнового диму повітря у приміщеннях кафе, барів та ресторанів.

Закінчилася прес-конференція відповідями спікерів на численні запитання присутніх, що засвідчило актуальність тематики та важливість проведення подібних заходів у майбутньому.

Фото – прес-служби ДОЗ ЛОДА

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/6694.html

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *