Порошенко нагородив орденом бабусю львівського активіста, що у судах відстоює українську мову

100-річна педагогиня і громадська діячка, активістка Червоного Хреста, Ірина Шуль отримала орден княгині Ольги III ступеня.

Президент України Петро Порошенко нагородив орденом княгині Ольги III ступеня 100-річну львівську педагогиню та громадську діячку, активістку Червоного Хреста, Ірину Б’єнко-Шуль. Вона є бабусею львівського активіста, відомого своїми численними судовими позовами до різних компаній на захист української мови. Саме він повідомив про нагородження у своєму Facebook 2 листопада.

 

 

Ірина Б’єнко-Шуль народилась у червні 1918 року у селі Вовче поблизу Перемишля. Навчалась в Українському інституті для дівчат у Перемишлі та в Академії закордонної торгівлі у Львові.

У 1942-1944 роках співпрацювала з ОУН-УПА і в січні 1944 була заарештована за це гестапо. До завершення Другої світової війни пробула у концтаборах. Жила у Львові і до проголошення незалежності України приховувала факт перебування у нацистських концтаборах.

У 1947 році вийшла заміж за вояка УПА Івана Швака (Шуля). Викладала у Львівському аграрному інституті. Є членкинею «Просвіти», «Союзу Українок» і товариства «Надсяння». Нагороджена «Почесним знаком святого Юрія».

Указ про нагородження Ірини Шуль Петро Порошенко підписав ще у середу, 31 жовтня. А вручили нагороду у четвер, 1 листопада, під час святкового концерту з нагоди 100-річчя проголошення ЗУНР, який відбувся у Львівському оперному театрі.

Вручав нагороду віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, який при цьому став на одне коліно.

Онук Ірини Шуль Святослав Літинський сказав ZAXID.NET, що повідомив про нагородження своєї бабусі одразу після того, як дізнався.

«Бабуся не розказала, мама не у Львові – от і не знав, – сказав Святослав Літинський. – Бабуся йшла на нагородження і думала, що йде на концерт».

Довідково:

 

 

Урочистості з нагоди 100-річна педагогині і громадської діячки, активістки Червоного Хреста, – Ірина Шуль відбулися також і у Львівській ОО ТЧХУ. Докладніше див. –  http://lviv-redcross.at.ua/blog/2018-06-26-13547

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://zaxid.net/n1469074?fbclid=IwAR2br9ZBk37DPqhOdlrG1q_fS2TzJZnArUTpSgsT6LjfoZX11r4vAEAxag4

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *