Поради лікаря: Зима провокує запалення суглобів. Як можна цього уникнути?

Кому не доводилось відчувати біль у суглобах, під час якого руки та ноги аж викручує. Справді, зима, як правило, провокує запалення суглобів. Як можна цього уникнути?

У зимову пору чимало людей, між іншим, будь-якого віку, скаржаться на сильний біль у суглобах. – Так проявляється артрит – запалення суглобу, – пояснює Віктор Котюк, лікар-ортопед-травматолог. – Людина відчуває біль під час руху, суглоб набрякає, шкіра над ним стає червоною та гарячою.

Не слід думати, що це проблема лише літніх людей. Артрит може виникнути й у молодому віці, і навіть у дитячому.

Щодо зимових загострень, то причиною їх є переохолодження, яке активує патогенну мікрофлору – бактеріальну, вірусну чи грибкову інфекцію, що й викликає запальний процес.

Нерідко артрит може розвинутися після перенесеної ангіни, грипу, туберкульозу, мікоплазмозу, цитомегаловірусу. А взимку згаданi інфекції неабияк активізуються. Саме через переохолодження найчастіше розвивається артрит кистей рук – ця недуга поширена в селах, де жінки досі миють посуд і перуть у холодній воді. А в чоловіків, яким доводиться працювати на холодній землі, у воді, на бетонній підлозі (як-от вантажники, працівники складів, сільгосппрацівники), часто діагностують артрит суглобів ніг.

Щоправда, останнім часом такий діагноз ставлять i модникам, які навіть у мороз одягають штанці до щиколотки, демонструючи оголені кісточки.

– А що таке ревматоїдний артрит?

– Це вже системне захворювання, яке може розвинутися і з причини порушення обміну речовин (скажімо, через відкладення солей сечової кислоти виникає подагричний артрит), і стати наслідком травми суглобу чи постійного перевантаження.

Аби з’ясувати причину болю в суглобах, слід звернутися до ревматолога. Саме він призначить рентген-діагностику та аналізи, які допоможуть поставити діагноз. І, відповідно, визначитися з лікуванням.

– То як же захистити суглоби взимку?

– Загалом суглоби не люблять зими – їм не до вподоби волога, холодна погода, вітри та морози. Тож навіть якщо на вулиці “нуль”, вдягайте рукавички і теплі шкарпетки. А якщо ви десь перемерзли чи, до прикладу, промочили ноги, удома зробіть ванночку з морською сіллю або сухою гірчицею і відваром шавлії. Після ванночки ноги слід витерти насухо та вдягнути вовняні шкарпетки.

Автор – Марина МОРОЗ

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2018/02/02/282759-ruky-nogy-azh-vykruchuye-zyma-provokuye-zapalennya-suglobiv-cogo-unyknuty

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *