У Львові відбудеться Перша міжнародна конференція для військових з питань ведення бойових дій в умовах міста

У Львові пройде І-а міжнародна конференція для військових з питань ведення бойових дій в умовах міста (25-28.09.2018).

Представники високого рівня з семи армій світу, які нещодавно мали досвід ведення бойових дій в умовах міста, зустрінуться зі своїми колегами зі Збройних Сил України на конференції, яку організовує Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) у Львові з 25 по 28 вересня.

У рамках конференції планується обговорити передові практики захисту цивільних осіб і критично важливих об’єктів інфраструктури від час ведення бойових дій у густонаселених районах і населених пунктах.

«Ведення війни в містах означає, що межі між мирними жителями та військовими цілями іноді розмиваються, – каже Майкл Пімбл, делегат МКЧХ з роботи зі збройними силами та органами безпеки. – Право збройних конфліктів, або міжнародне гуманітарне право (МГП), передбачає захист цивільних осіб та їхніх засобів до існування, а також обмежує вибір засобів і методів ведення війни. За п’ять років конфлікту в густонаселеній східній Україні накопичено великий досвід, а підвищення обізнаності про правила війни не втрачає своєї важливості».

У чотириденній конференції в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові візьмуть участь офіцери з Афганістану, Німеччини, Іраку, Лівану, Нігерії, Філіппін, Сполученого Королівства та країни-господарки – України.

Програма конференції охоплює теми використання зброї вибухової дії в населених пунктах, захист основних об’єктів інфраструктури та етику ведення бойових дій.

Кожен учасник конференції поділиться власним досвідом і міркуваннями стосовно ведення бойових дій у населених пунктах, а також проблемами, з якими він зіштовхнувся. Учасники матимуть можливість поспілкуватися з колегами й експертами МКЧХ і отримати нові знання.

Заплановано вправи з планування, під час яких учасники напрацюють рішення, які потім будуть випробувані системою симуляції, що продемонструє можливі людські втрати і порушення МГП за різних варіантів дій.

«Під час збройного конфлікту в містах цивільне населення страждає від насильства і дуже залежить від основних послуг, і Україна не є виключенням, – зауважує пан Пімбл. – Забезпечення їх захисту вимагає цілісного підходу від різних зацікавлених сторін. МКЧХ, як гарант міжнародного гуманітарного права, зосереджує свою увагу на захисті цивільного населення, яке опиняється в епіцентрі бойових дій. Навіть війни мають правила і обмеження».

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://visti.news/persha-mizhnarodna-konferentsiya-dlya-vijskovih-z-pitan-vedennya-bojovih-dij-v-umovah-mista-25-28-09/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *