Перелік “Доступних ліків” доповнили ще 41 препаратом

МОЗ затвердило новий реєстр препаратів програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 198 препаратів і 43 виробники. Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу – Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином у порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми. У МОЗ зазначають, що розширення списку безоплатних препаратів додатково на 13 найменувань відбулося завядки новому механізму ціноутворення (додаткові 5 днів для фармкомпаній для зниження своїх цінових пропозицій).

Загалом у новому реєстрі препаратів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”, налічується 239 торгових назв, з них 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт – безоплатних.

Реєстр препаратів програми “Доступні ліки” зокрема включає інформацію про торговельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

Як відомо, урядова програма “Доступні ліки” почала діяти у квітні 2017 року. За 9 місяців роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми майже за 14 млн рецептів на понад 614 мільйонів грн бюджетних коштів.

Число пацієнтів, які прийшли до лікаря та отримали рецепт на “Доступні ліки”, в середньому у регіонах коливається від 100 до 300 тис. Участь в програмі “Доступні ліки” по всій країні беруть 6 761 аптек.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Фото – Укрінформ

За джерелом:
http://expres.ua/news/2018/02/05/283110-perelik-dostupnyh-likiv-dopovnyly-41-preparatom

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *