Пам’ять Василя Пилип`юка вшанували фотовиставкою у Львові

 

10 січня, у день народження видатного українського фотохудожника Василя Пилип`юка, багатолітнього члена президії Львівської ОО ТЧХУ, відбулося відкриття фотовиставки його пам’яті “Той, що бачить Світло”.

 

Церемонія розпочалася з хвилини мовчання. У відкритті взяв участь і виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

 

 

«Те, що ми сьогодні зібралися тут свідчить про те, що з нами, нехай лише на фотографіях, дуже достойна людина. Людина, яка стовідсотково залишила свій слід в житті і закарбувала багато різних миттєвостей. Нам пощастило, що ми жили в один час з великим українцем Василем Пилип`юком», – зазначив Олег Синютка.

 

 

Експозиція налічує 92 портретні, етюдні роботи авторства 35 митців зі всієї України, що увічнюють особливі миттєвості життя і творчості фотохудожника.

 

 

Довідково:

Василь Пилип’юк народився у 1950 році в с. Новоселиця на Івано-Франківщині. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, йому присвоєно вчене звання професора. Художник Міжнародної федерації фотомистецтва, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», головний редактор журналу «Світло й Тінь», член президії та правління Національної спілки фотохудожників України, заступник президента Світового об’єднання фотографів українців, професор Львівської національної академії мистецтв, член президії Львівської ОО ТЧХУ.

 

 

Василь Пилип’юк є автором кількох десятків фотоальбомів, значна частина з них присвячена Львову. Деякі зберігаються у Львівській обласній організації Товариства Червоного Хреста. Останній альбом подарований автором голові ЛОО ТЧХУ Валентину Мойсеєнку зовсім недавно – 12 жовтня 2017 р., коли в обласній філармонії проходила презентація документального фільму німецького фотожурналіста Тілля Майєра “Зима у Львові”.

Фото – прес-служба ЛОДА

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=33150

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *