Несподівані правила довголіття від лікаря, котрий прожив 105 років

Доктор Шігеакі Хінохара – один з тих повпредів медицини, кому Японія зобов’язана своїм довголіттям.

Після 75-ти написав і опублікував 150 книг (найпопулярніша, “Жити довго, жити добре”, розійшлася тиражем 1,2 млн примірників), після 100 – продовжував лікувати людей і читати лекції, пише zdorovia.com.ua.

Шігеакі Хінохара склав власні правила довголіття.

Деякі з них дуже несподівані:

  1. Людина отримує енергію не від їжі або сну, а з веселощів. Пам’ятайте, як у дитинстві: якщо нам було весело, ми забували поїсти, і сон нам був не потрібен. У дорослих те саме. Не варто виснажувати своє тіло надмірно жорстким розпорядком прийому їжі або сну.
  2. Довго можуть прожити люди будь-якої раси, національності чи статі. Їх ріднить тільки одне: серед довгожителів немає жодного товстуна. Я, наприклад, на сніданок п’ю каву або молоко, або апельсиновий сік з ложкою оливкової олії (вона корисна для артерій і шкіри). Обід – молоко з печивом, або нічого, якщо занадто зайнятий. Коли працюю, я взагалі не відчуваю голоду. Моя вечеря – овочі, трохи риби і рису. Двічі на тиждень я з’їдаю 100 грамів нежирного м’яса.
  3. Завжди плануйте заздалегідь. Мій щоденник зазвичай заповнений до кінця наступного року – запис пацієнтів на прийом, лекції та робота в лікарні. Але в 2016 році я запланував трохи розважитися і відвідав Олімпіаду в Токіо!
  4. Виходити на пенсію взагалі не варто. Але якщо цього не уникнути, постарайтеся зробити це якомога пізніше. Сьогодні пенсійний вік в Японії – 65 років, але його ввели півстоліття тому, коли середня тривалість життя в країні була 68, а столітніх людей похилого віку на всю Японію було всього 125 чоловік. Сьогодні японські жінки в середньому живуть до 86, чоловіки – до 80 років, а тих, хто перевалив за сто – 36 тисяч!
  5. Діліться своїми знаннями. Я читаю 150 лекцій на рік для будь-якої аудиторії, від дошкільнят до бізнесменів. Мої лекції тривають від години до півтора, і я читаю їх стоячи.
  6. Коли лікар рекомендує вам здати якісь аналізи або зробити операцію, запитайте його: а чи став би він радити те ж саме своїм дітям, дружині або іншим родичам? Лікарі не можуть вилікувати все, що б вони нам не говорили. Навіщо переносити зайві страждання? Іноді музика або тварини-терапевти допомагають краще, ніж хірургія.
  7. Щоб залишатися здоровим, ходіть сходами і самі носіть свої речі. Я переступаю відразу через дві сходинки, щоб м’язи працювали.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2018/01/18/280922-nespodivani-pravyla-dovgolittya-likarya-prozhyv-105-rokiv

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *