На Львівщині 7- 20 жовтня тривають «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок»

Провідну ідею флешмобу можна сформулювати трьома словами «Подбай про себе!»

 

 

Проблема онклогічних захворювань у жінок – це те, про що неможливо мовчати. З 7 по 20 жовтня на Львівщині відбувається акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Пам’ятайте, що регулярні обстеження є запорукою жіночого здоров’я. Саме тому, сьогодні ми, лікарі, поїхали у райони, аби закликати жінок не нехтувати власним здоров’ям.

 

 

Для цього ми вирішили влаштувати флешмоб «Бережи себе! Переконайся, що ти здорова!». Під час цієї акції рятувальники з ДСНС роздавали жінкам кольорові парасольки. Це дуже символічно, адже саме рятувальники щодня ризикують власним життям. Вони, як ніхто, розуміють, що краще попередити пожежу, аніж потім намагатися її загасити.

 

 

Нині, 18 жовтня, ми відвідали найбільші жіночі колективи у районних центрах та селищах міського типу, таких як: Перемишляни, Бібрка, Миколаїв та Золочів.

Я бачу, як позитивно ставляться до нашої ініціативи керівники структур, де відбувається ця акція. Найголовніше, що ми бачимо реакцію жінок. Я вірю, що це спонукатиме їх подбати про себе.

Я не хочу читати лекції, але хочу звернутися до жінок – бережіть себе, адже ви потрібні своїм рідним!

Чому ми поїхали в райони? Статистика говорить нам, що захворюваність в районах трохи нижча, чим у місті. Однак, як показує практика, занедбаність хвороби значно більша.

Хочу наголосити, що в Україні протягом року 8 тис жінок помирає від цієї хвороби. Але все можна змінити, якщо хворобу виявити на ранніх стадіях. Зараз у нас зовсім інші можливості. Нам вдалося створити скринінгові центри на Львівщині, які мають хороших спеціалісти і сучасне обладнання.

 

 

Однак, у нас є одна проблема – жінки не охоче йдуть на обстеження.
Сьогодні ми роздаємо жінкам рожеві стрічки. Нехай це буде нагадуванням для них. Не треба від цього ховатися, щоб потім не було біди. Я переконаний, що небайдужістю ми зможемо змінити сумну статистику.

Жінки, любіть себе і не будьте байдужими до свого здоров’я! Пройдіть обстеження і переконайтесь, що ви здорові! Ви дуже потрібні своїм рідним!

Додам, що соціальний проект вдалося реалізувати Українське Лікарське Товариство у Львові, Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центрспільно з @Львівський обласний центр громадського здоров‘я, та Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.
Дякую колегам за небайдужість!

Також дякую, місцевій владі Перемишлянська районна державна адміністраціяБібрська ОТГМиколаївська РДАЗолочівська міська рада, яка радо сприяє та підтримує такі акції, адже це дуже важливо!

Я дякую працівникам у районах Головне управління ДСНС України у Львівській області, які долучилися до нашої ініціативи і роздали жінкам парасольки, як символ захисту.

Насправді, ми розуміємо, що не всіх можемо переконати, але все ж закликаємо прийти, зробити обстеження та переконатись, що ви здорові!

Олег Дуда,

лікар-онколог, голова Українського Лікарського Товариства у Львові

Фото – прес-служби УЛТ у Львові

За джерелом:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=675367542984340&set=pcb.675377812983313&type=3&theater

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *