На Львівщині фіксують зростання кількості випадків захворювання людей на хворобу Лайма

Енцифалітні кліщі – причина важкої недуги і дуже часто – інвалідності. Про це знає більшість населення, але не завжди вживає своєчасно належні заходів безпеки.

У першому кварталі 2018 року зареєстровано 16 випадків захворювань людей на хворобу Лайма (показник на 100 тисяч населення – 0,63), що на 9 випадків більше, ніж за аналогічний період 2017 року (7 випадків). Захворювання зареєстровані серед дорослого населення.

Про це повідомили в ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Серед хворих 11 – жителі м. Львова, 3 – Золочівського району, 1 – м. Дрогобич, 1 – Яворівського району. У всіх хворих в анамнезі є укуси кліщів, що відбувались на території області (м. Львів – 4, Золочівський – 2, Яворівський – 2, Пустомитівський – 2, Миколаївському, Жовківському, Бродівському, Перемишлянському районах – по 1) та у Республіці Польща (1), Італії (1).

Ураження кліщами відбулося в осінній період 2017 року, знімали кліщів самостійно 11 осіб, 5 осіб не пам`ятають факту присмоктування кліщів.

Як зазначають медики, у всіх хворих, за винятком 2-х випадків, діагностовано кліщову мігруючу еритему різних розмірів. У 13 хворих – діагноз підтверджений лабораторно.

До слова, з початку року в лабораторії ОНІ досліджено 14 екземплярів кліщів, знятих з людей (жителів м. Львова та 1 м. Червонограда), з них у 2-х виявлено борелій. Всім хворим рекомендована консультація інфекціоніста. Нагадаємо, з 23 квітня у міських парках Львова розпочали акарацидну обробку, аби мінімізувати та унеможливити виплід кліщів.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://forpost.lviv.ua/novyny/11809-na-l-vivshchini-fiksuyut-zrostannya-kil-kosti-vipadkiv-zakhvoryuvannya-lyudej-na-khvorobu-lajma

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *