На Львівщині зменшилась кількість захворюваності на туберкульоз

14 серпня відбулася прес-конференції «Нові препарати в лікуванні туберкульозу».

 

 

На запитання журналістів відповідали генеральний директор Львівського Центр легеневого здоров’я Любомир Рак, завідувачка хіміорезистентного відділення Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Руслана Тупичак, керівник проектів, заступник голови правління з програмної діяльності БО «100% життя» м.Львів Сергій Миронюк та регіональний представник TBpeopleUkraine у Львівській області Олег Олійник.

Під час заходу обговорили пацієнторієнтовані моделі лікування туберкульозу та доступ до нових препаратів.

 

 

Генеральний директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак наголосив на тому, що на території Львівщини спостерігається щорічне зменшення захворюваності на туберкульоз.

«За останні 10 років захворюваність в області знизилась. Якщо у 2008 році впродовж року захворіло на туберкульоз 2,5 тисячі осіб, то у 2018 ця цифра становить близько 1300 осіб. Тобто захворюваність впала практично на 50%. Туберкульоз лікується і не є вироком. Для цього необхідні три складові: вчасна діагностика, наявність препаратів та спеціалістів, а також бажання самого пацієнта одужати», – додав Любомир Рак.

Він наголосив, що важливим елементом зниження захворюваності є вчасна діагностика.

За словами Любомира Рака, бактеріологічна лабораторія  Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру – одна з кращих в Україні, адже має найсучасніший набір обладнання, який є не тільки на теренах держави, але й за кордоном.

 

 

Відтак, туберкульоз встановлюють на молекулярно-генетичному рівні, на рівні дослідження ДНК упродовж 5-ти годин. Про форму і чутливість туберкульозу можна дізнатися до двох тижнів. Раніше така процедура займала мінімум два місяці.

У межах заходу організатори також розповіли про переваги пацієнт-орієнтованої моделі лікування хворих на туберкульоз, як одну з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я для подолання туберкульозу в Україні.

«Впровадження нових коротких схем лікування передбачає зменшення термінів  лікування кращими, новими препаратами», – розповів  Любомир  Рак.

У межах брифінгу наголосили на важливості систематичності прийому ліків, безперервності та завершенні лікування. Особливу увагу закцентували на співпраці з неурядовими організаціями і зазначили, що вони є однією із важливих ланок у доведенні лікування пацієнтів з туберкульозом до кінця.

 

 

Заступник керівника Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» Сергій Миронюк звернув увагу присутніх на необхідності підтримки соціально-вразливих верств суспільства, які занедужали, у цьому завданні.

«Лише разом ми зможемо здолати цю недугу. Завданням нашої організації є забрати бар’єри. У Львівській області понад 800 пацієнтів співпрацюють з організацією і така взаємодія приносить позитивеі плоди», – пояснив Сергій Миронюк.

 

 

Прес-конференцію провела TBpeopleUkraine в співпраці з БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» в межах реалізації програмного компоненту 10М. Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти проекту «Сталість послуг в умовах реалізації плану переходу» спільно з «100% життя» – Мережа ЛЖВ».

Фото – прес-служби ЛОДА і БО «100% життя» м.Львів

За джерелами:

https://loda.gov.ua/news?id=46686&fbclid=IwAR3lMc_I9Hf03OZ9TOXDIhqYzbNno6fYCfg714GCwHi4U_o-keYd6yw2ZBw

https://www.facebook.com/Network.Lviv/photos/pcb.2523616831022920/2523610387690231/?type=3&theater

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *