На Львівщині відбулась акція, приурочена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом

Сьогодні, 23 березня, у парку “На валах” навпроти Львівської облдержадміністрації Благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» організували акцію, приурочену Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

 

 

До акції долучились керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська та директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак (на знімку).

 

 

У межах акції відбувся флеш-моб “Квітни, не хворій” #ЗупинимоТуберкульоз, під час якого організатори дарували посадовцями у сфері охорони здоров’я Львівської області букети білих ромашок як символ чистих легень.

 

 

“Така акція привертає увагу суспільства до цієї хвороби, що туберкульоз можна вилікувати при вчасному зверненні до лікаря”, – зазначила Маріанна Вільшинська.

Як повідомив головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з фтизіатрії Любомир Рак, на Львівщині за останні роки знизились показники захворювання на туберкульоз.

 

 

“Якщо в найгірші роки на Львівщині хворіло на туберкульоз впродовж року  2 – 2,5 тисяч людей, то за 2017 рік захворіло 1356 осіб. У нас по всіх показниках є зниження захворюваності, у тому числі і дітей, минулого року захворіла 41 дитина, на важкі форми туберкульозу жодна дитина не захворіла. Смертність від туберкульозу зменшилась у 2017 році – 249 проти 257 осіб у 2016. Завдяки реалізації на Львівщині міжнародного проекту «Challenge TB (PATH)» було поставлено квантіфероновий тест та Hain-тест для визначення на молекулярно-генетичному рівні мікобактерію туберкульозу та чутливості до препаратів І та ІІ ряду, – розповів Любомир Рак.

Довідково:

Зазначимо, такі акції відбуваються в 11 регіонах України. В багатьох з них – за участі Червоного Хреста, як такої організації, що багато років є учасником боротьби з епідемією туберкульозу в нашій державі.

Фото – прес-служби ЛОДА

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=34968

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *