“Наше спільне завдання – протидіяти захворюваності дітей на кір”, – Олег Синютка

У лютому почнеться кампанія із збільшення вакцинації від кору серед школярів: планується провести імунізацію понад 20 тисяч дітей у м. Львові та області.

“Наше спільне завдання – протидіяти захворюваності дітей на кір. Зараз ми повинні проводити відповідну інформаційну кампанію, спілкуватись з батьками, вчителями, медичними працівниками та пояснити важливість вакцинації проти кору. Кожен повинен розуміти, що єдиним надійним захистом від цієї хвороби є щеплення. На даний момент у Львівській області є 52 тисячі доз вакцини виробництва Бельгії і Сполучених Штатів Америки, які будуть використані для цих заходів. І додатково МОЗ готове, у разі потреби, поставити ще таку саму кількість доз, – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка .

 

 

Нагадаємо, у межах візиту на Львівщину в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що відповідно до наказу МОЗ невакцинованих дітей не допускатимуть до навчання у школах та перебування у дитячих садочках.

“Багато батьків, котрі не хочуть вакцинувати дітей, купують довідки і це не правильна система. У 2019 році ми не будемо питати, чому у медичній картці написано, що дитина вакцинована. Прийдіть і вакцинуйте дітей, ми хочемо, щоб батьки це розуміли і вирішили цю проблему”,  – підкреслила глава МОЗ.

Аби збільшити рівень імунізації серед тих дітей,котрі пропустили планові щеплення з будь-яких причин, в регіоні працюватимуть мобільні бригади фахових медичних працівників.

“Мобільні бригади приїжджатимуть від школи до школи, в області є 52 навчених експерти щодо вакцинації. Вони будуть відряджені від своїх основних місць роботи. Батьки, котрі не захочуть, щоб діти вакцинувались у школі, можуть звернутись до свого сімейного лікаря і повідомити, що дитину вакцинували”, –  сказала  Уляна Супрун.

Зазначимо, Львівська область є лідером щодо кількості захворілих на кір. Це понад 11 тисяч випадків кору, які зареєстровані у 2018 році, що складає 22 % всіх випадків цієї недуги в Україні.

Фото – Ірини Апостолюк та прес-служби ЛОДА

За джерелом:

https://loda.gov.ua/news?id=42179

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *