Національний координатор з МГП взяла участь у Міжнародній конференції з протидії тероризму

Світова громадськість бере активну участь у пошуку шляхів подолання тероризму. Товариство Червоного Хрестиа України – учасник цього важливого процесу.

15 грудня національний координатор з МГП Євгенія Лук‘янченко взяла участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Протидія терористичній діяльності: міжнародний досвід і його актуальність для Україні» організованою Генеральною прокуратурою України, Національною академією прокуратури Украіни, Всеукраїнською асоціацією кримінального права та Консультативною місією ЄС.

Конференція проходила у стінах Національної  академії прокуратури України.

Тероризм називають глобальною проблемою сучасності, а прогнози вчених і практиків стосовно подальшого зростання загрози тероризму невтішні. Тому світове співтовариство спрямовує значні зусилля на протидію цьому явищу. Особливу значення надається правовому напрямку питання, зокрема його кримінально-правовій складовій, що знаходиться свій прояв у тенденції до посилення заборони терористичних дій як у міжнароно правових документах, так і в національних законодавствах.

Що ж міжнародне гуманітарне право говорить про тероризм?

  • В джерелах МГП немає визначення поняттю “тероризм”, проте МГП забороняє вдаватися до “актів тероризму” під час збройних конфліктів.
  • Додаткові протоколи до Женевських конвенцій забороняють дії спрямовані на поширення терору серед цивільного населення. “Цивільне населення як таке, а також окремі цивільні особи не повинні бути об’єктами нападу. Дії або загрози насильства, основною метою яких є поширення терору серед цивільного населення, заборонені” (ст.51 ДП І, ст. 13 ДП ІІ).
  • Терористичні дії, вчинені поза збройними конфліктами, повинні розглядатися за допомогою внутрішнього або міжнародного правопорядку, але не шляхом застосування МГП.

Автор: Nataliia Krynytska

 Фото – прес-служби ТЧХУ  

Джерело:

http://redcross.org.ua/2017/12/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7-%D0%BC%D0%B3%D0%BF-%D0%B2%D0%B7%D1%8F%D0%BB%D0%B0/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *