Навчання учнів СЗШ -70 першій допомозі Личаківською РО м. Львова ТЧХУ

Сьогодні, 27 листопада, Личаківська РО м. Львова ТЧХУ провела навчання з першої допомоги у СЗШ І-ІІІ ступенів № 70.

Цей навчальний заклад знаходиться у Львові за адресою Дорога Кривчицька, 1. Навчається в ньому понад 300 учнів. Боротюк Марта Богданівна – директор СЗШ-70, педагог з великим досвідом роботи.

Яцишин Ірина Василівна – заступник директора з виховної роботи, голова первинного осередку Товариства у навчальному закладі всього перший рік. Уроки  з медико – санітарної підготовки, а також надання першої допомоги у школі веде вчителька хімії Мирослава Андріївна Бовт.

 

Заняття провела інструктор Червоного Хреста з надання першої допомоги – Вікторія Дудяк.

 

 

На відміну від попередніх занять, на цей раз довелося працювати одночасно з учнями третього і десятого класів. У розкладі так були розписані уроками фізкультури. То щоб не переносити тренінг з першої допомоги на інший час, вирішили проводити його одночасно і з одними, і з другими.

 

 

Була відпрацьована типова програма: бинтування кінцівок, зупинка кровотечі, легенево – серцева реанімація та інші правила першої допомоги, передбачені 6 – годинною програмою Товариства Червоного Хреста України.

 

І що знаменно: молодші учні додавали запалу старшим, і тренінг ішов жвавіше, і без напрацьованих раніше стереотипів.

Були і кумедні ситуації, але вони тільки скрашували доброзичливістю атмосферу навчань, які за правилами – вимагають великої точності, сухості і педантичності при виконанні кожної вправи.

Та елементи гри, які по ходу придумувала Вікторія Дудяк, допомагали всім успішно долати наперед окреслену програму.

І ось тренінг для третьокласників завершено. Всі вправи, які їм доступні, уже зроблено. Молодших учнів вчителі забрали на уроки, а десятикласники продовжували освоювати намічену програму до кінця.

Після завершення навчань, дясятикласникам у кількості 14 осіб і двом викладачам, були вручені сертифікати міжнародного зразка Червоного Хрекста про те, що їх власники прослухали 6-годиннний курс з першої допомоги. Прощаючись, червонохрестівці подякували вчителям фізичної культури Віталію Артемовичу Детюку та Віктору Івановичу Батялі за організаційні заходи, які дозволили і старшокласникам, і учням молодших класів одночасно навчатись такій важливій справі, як перша допомога.

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *