Місії Люксембурзького Червоного Хреста у Львові – 25 років

Люксембурзький Червоний Хрест – давній друг України. В цьому році виповнюється 25 років з дня заснування їх Програми «Допомога дітям України із вродженими вадами серця і сприяння розвитку дитячої кардіохірургії у м. Львові».

 

22 травня у Львів прибула з триденним візитом делегація Люксембурзького Червоного Хреста у складі професора Річарда Шнайдера та пана Габріеля Шпелінні, інженера – проектувальника  медичних закладів. Закордонних партнерів в аєропорту зустрічали: кардіохірург Микола Коник, голова Львівської  ОО ТЧХ України Валентин Мойсеєнко, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ Уляна Стельмах.

 

Мета візиту – не тільки продовження Програми Люксембурзького Червоного Хреста на подальший термін, а оцінка стану медичної апаратури для діагностики й анастезеології, які були закуплені і передані українським лікарям зарубіжними партнерами в 2005 р. Крім того необхідно скласти кошторис реконструкції всього операційного блоку дитячого кардіологічного відділення ЛОКЛ, яким завідує кардіохірург Микола Коник.

 

Річард Шнайдер на  наступний день після прибуття провів разом з групою лікарів Миколи Коника консультування хворих на серцеву недостатність дітей, які прибули сюди з різних кінців України, щоб визначити: кому вкрай необхідна операція на серці, а хто може ще почекати. Всього було проконсультовано 11 пацієнтів.

 

Наша довідка:

Програма «Допомога дітям України із вродженими вадами серця і сприяння розвитку дитячої кардіохірургії у м. Львові» діє вже 25 р. за фінансування Люксембурзького Червоного Хреста.

 

Починаючи з 1992 року, в Люксембурзі розпочалось лікування українських дітей із вродженими вадами серця.За час існування програми  за кордоном безкоштовно прооперовано понад 500 дітей із складними вадами серця, на що витрачено понад 20 млн.грн.

 

В 2005 р. оснащено сучасною апаратурою Львівський центр дитячої серцево-судинної хірургії, а на базі західноєвропейських клінік підготовлені лікарі відповідного профілю для цього центру. Тепер немає необхідності возити на операції дітей з України у Люксембург чи Страсбург, тому що наші лікарі також навчилися робити їх на високому рівні у себе вдома.

 

 

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *