Медики працюють над ліками, які можуть продовжити молодість

Мрія про «еліксир молодості», який в Середньовіччі наполегливо шукали алхіміки, не дає спокою сучасним медикам. Тоді пошуки не дали результату. Чим вони закінчаться нині – покаже час.

Група вчених з США, Канади та Японії опублікувала результати дослідження мутації гена SERPINE1, який виявився відповідальним за багато факторів вікових змін. “Омолоджуючий ефект”, який досягається завдяки цій мутації, вчені з провідних центрів вивчення старіння вже намагаються відтворити за допомогою препаратів для перорального прийому. Результати дослідження опубліковані в Science Аванси, зазначає Медпортал.

У звичайних умовах ген SERPINE1 відповідає за вироблення білка PAI-1 (інгібітор активатора плазміногену-1), який грає ключову роль в процесі старіння організму. Під час попередніх досліджень було встановлено, що зниження вироблення білка PAI-1, у тварин веде до уповільнення процесів старіння, знижує ризик типових вікових захворювань і збільшує тривалість життя. Тривалий час у вчених не було можливості перевірити ефективність даного методу на людині. Але виявлення даної мутації гена у локального співтовариства людей в США дозволило біологам підтвердити цей ефект.

Мутація гена SERPINE1 була виявлена ​​у деяких членів релігійної громади Амішів, яка мешкає в штаті Індіана, неподалік від міста Берн. Аміші – прихильники консервативного напрямку в протестантизмі – ведуть замкнутий спосіб життя, відмовляються від сучасних технологій і намагаються звести до мінімуму контакти з «зовнішнім світом». Протягом багатьох поколінь вони вступають в шлюб тільки з одновірцями. Через це їх громада утворила рідкісну “генетично закриту” людську популяцію.

Члени громади з мутацією гена SERPINE1 живуть як мінімум на 10% довше, ніж люди без такої мутації. Середня тривалість життя людей з цієї генетичною особливістю склала 85 років, в той час як в інших вона не перевищувала 71 років. Крім того, у цієї групи знижений ризик розвитку діабету, а стінки судин набагато довше залишаються еластичними. Дані про «уповільнене старіння» підтверджуються і при перевірці довжини їх теломер – кінцевих ділянок лінійної молекули ДНК, які коротшають з віком.

“Це відкриття просто приголомшило нас: ми вперше спостерігали, як один фактор, що перешкоджає старінню, впливає відразу на кілька систем організму. Тобто у цієї групи зафіксовано відразу кілька «ступенів захисту» від вікових змін: довжина теломер, збереження еластичності судин, рівень вироблення інсуліну. Все це дає їм збільшену тривалість життя. І вони не просто живуть довше, вони залишаються здоровішими – це саме той вид довголіття, якого ми хочемо домогтися”, – заявив доктор Дуглас Воген, один з авторів дослідження, який вже 30 років вивчає проблему білка PAI-1.

Вчені вважають, що прийом інгібіторів білка PAI-1 може мати схожий ефект на всіх людей. Моделювання зниження рівня цього білка на генно-модифікованих лабораторних тварин вже підтвердило це припущення. У 2014 році доктору Вогену вдалося за допомогою експериментального препарата продовжити життя піддослідних мишей майже в чотири рази.

Японські біологи з університету Тохоку спільно з американськими колегами в цьому році почали випробування препарату з умовною назвою TM5614, який значно знижує вироблення PAI-1. Формула цей препарат для перорального прийому вже цікавляться фармацевтичні компанії, але перш, ніж “таблетка молодість” потрапить в серійному виробництві, вона повинна пройти повний цикл клінічних випробувань.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2017/12/03/274638-medyky-pracyuyut-nad-likamy-vzhyvannya-vidterminuvaty-starist

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *