Львів’яни взяли участь у відзначенні 75-х роковин звільнення концентраційного табору «Освенцім»

Зі Львова до Польщі для участі у траурній церемонії в «Освенцімі» виїхали у супроводі працівників Львівської ОО ТЧХУ Онуфрій Дудок та Зінаїда Гриневич.

Про це повідомила  директор Медико-соціального центру Львівської ОО ТЧХУ Ніна Добренька

Меморіальний комплекс-музей «Освенцім» запросив колишніх в’язнів концтабору, що дожили до наших днів, приїхати на скорботну річницю в Польщу, щоб пом’янути всіх жертв цієї жахливої трагедії. Нині туди з’їхалися делегації з різних країн. Поїздку колишнім малолітнім в’язням цього концтабору Онуфрію Дудку та Зинаїді Гриневич оплатив Фонд Максиміліан Кольбе Верк, котрий багато років співпрацює з ЛОО ТЧХУ.

На знімку: Онуфрій Дудко

Медико-соціальний центр Товариства для потерпілих у роки диктаторських режимів, який опікується жертвами фашистських гетто і концтаборів – єдиний офіційний орган у Львові, який у міру можливості намагається допомогти колишнім в’язням Освенціму.

«Близько 25 років тому Червоний Хрест Німеччини і наш, львівський, вирішили реалізувати спільний проект зі створення у столиці Галичини організації, яка би допомагала жертвам диктаторських режимів», – розповідає директор центру Ніна Добренька.

На знімку: Зінаїда Гриневич

«Раніше, – пояснює Ніна Іванівна, – ми опікувалися кількома тисячами колишніх в’язнів, – стареньких і хворих, багато з яких не мали сімей. Зараз в живих залишилося близько 20-ти. Допомагаємо їм ліками.

Ми створили в МСЦ клуб, куди пенсіонери можуть прийти, щоб поспілкуватися. Жінки в’яжуть, співають у хорі. Влаштовуємо чаювання, відзначаємо дні народження і свята разом. Суспільство не повинно забувати про цих людей, які дивом вижили в таборах смерті – як німецьких, так і радянських».

У меморіальних заходах взяв участь о 8.30 Президент Польщі Анджей Дуда, котрий поклав вінок квітів до підніжжя Стіни смерті.

Зазначимо, що концтабір “Освенцім” німецьке керівництво називало не інакше, як “Аушвіц-Біркенау”. Вечором в ньому відбулося урочисте вшанування його бранців, в якому взяв участь Президент України Володимир Зеленський.

.

Фото – ЛОО ТЧХУ

Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *