Львівщина вшановує річницю народження Тараса Шевченка

Сьогодні, 9 березня, Львівщина разом з усією Україною відзначає 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка. Розпочались урочистості із покладання квітів до пам’ятника Кобзареві.

 

Аби вшанувати великого українця на площі перед пам’ятником Шевченкові у Львові зібрались представники влади, лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка та представники громадськості.

«Ми сьогодні тут, аби усьому світові, і, найголовніше, самим собі сказати, що це наша земля, і ніхто й ніколи не буде визначати за нас, яких героїв нам шанувати і які свята відзначати. Шануймо своїх героїв. Для того, щоб ніхто не сумнівався: Україна є і буде там, де говорять українською мовою, де є українські могили, там, де звучить непереможне Шевченкове слово», – звернувся до присутніх голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

До урочистостей долучились також Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

«Сьогодні Львів став центром світового українства із шанування Тараса Шевченка. Шанування гідності, честі і правди. Шевченко для нас – великий поет, талановитий художник, але головне – совість нашої нації. Він зумів передати нам основи нашої національної культури, ідеології у своїй творчості і на прикладі чеснот свого особистого життя», – наголосив Степан Кубів.

Мешканців Львівщини також запрошують долучатись до акції «Вільний мікрофон» та продекламувати улюблений вірш Кобзаря біля пам’ятників Тарасу Шевченкові у всіх містах області.

Довідково:

Червоний Хрест також взяв участь у відзначенні річниці з дня народження Великого Кобзаря. Мостиська РО ТЧХУ, наприклад, підготувала разом з юними волонтерами у бібліотеці с. Хоросниця виставку ««Кобзар» у нашій оселі».

 

 

Голова Мостиської РО ТЧХУ Оксана Рабій написала про цю подію на своїй сторінці у Facebook наступне:

«У ці Шевченківські дні відвідувачам Хоросницької бібліотеки (Мостиська ОТГ) запропоновано для оглядин виставку – портрет “Кобзар” у нашій оселі”. Завдяки запропонованій літературі “Шевченкове слово – рясна весна України” присутні мають змогу ознайомитись з життям та творчістю великого Генія».

 

Фото – О. Рабій та прес-служби ЛОДА

За джерелами:

http://loda.gov.ua/news?id=34596

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=560246984373979&set=pcb.560300731035271&type=3&theater

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *