Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння» – гість клубу ім. Ю. Липи, створеного при УЛТ

На цьому засіданні розглянули тему, яку можна назвати «Депортовані навічно».

 

 

Відкрила засідання Ірина Чубучна, голова клубу ім. Юрія Липи, створеного і діючого під егідою Українського Лікарського Товариства у Львові. Вона привітала присутніх і повідомила, що нинішнє засідання є спільним з колегами з товариства «Надсяння», які запропонували тему «Депортовані навічно».

 

 

Слово надають голові товариства «Надсяння» Соломії Риботицькій. Вона коротко розповіла про історію своєї громадської організації, заснованої українцями, що виселені у 1944 р. із Закерзоння на терени Львівщини. Свій літопис «Надсяння» розпочало у 1990 р., коли нарешті упала «залізна завіса» і стало можливим говорити про проблеми переселенців, які до того часу ретельно замовчувалися радянською владою.

 

 

«Нелегкий тепер час для польсько-українських відносин. Ми, переселенці, хоч і не претендуємо на землю наших батьків, але не дамо переписати і забути справжню історію тих часів. Нелегко коментувати в соціальних мережах пости деяких журналістів, коли Інтернет кишить тролями. Це не геройство, це ера інформаційної суперечки», – констатувала п.Соломія.

 

 

До слова запрошується Ніна Байко (Сологуб). Вона представник легендарної родини, яка подарувала нам чарівне  тріо «Сестри Байко». Такої гри на бандурах, і такого солов’їного співу давно не чули ні в Україні, ні за її межами.

 

 

Останнім часом у моду ввійшли родинні дерева. Таке «дерево» відтворила і п. Ніна. Вона звела всі відомості про родичів на однин стенд, проілюструвала їх фотографіями і присутні побачили непросту історію цієї родини з діда-прадіда.

 

 

Закриваючи засідання, голова клубу ім. Ю. Липи Ірина Чубучна сказала, що проблема вимушених переселенців не закрита тільки 1944 р., як хотілося сподіватися раніше, а знову відкрилась просто у нас на очах на сході України. У Червоному Хресті лежить зараз близько тисячі заяв на розшук родичів, що зникли безвісти.

У грудні минулого року Міжнародний Комітет Червоного Хреста організував у Львові виставку фотографій «Вони мають право знати». Громадськість повинна повернутися обличчям до цієї проблеми, і в цьому їй може посприяти Червоний Хрест.

 

 

Завершилося спільне засідання обох організацій чаюванням. Воно пройшло у теплій і дружній атмосфері.

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

Голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *