ЛОО ТЧХУ провела майстер-клас з першої допомоги у Військово – медичному клінічному центрі Західного регіону

Сьогодні, 19 червня, Львівська ОО ТЧХУ провела майстер-клас з першої допомоги у Військово – медичному клінічному центрі Західного регіону.

 

 

Як  ми уже повідомляли, 12 червня Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України провела робочу зустріч у Військово – медичному клінічному центрі Західного регіону з приводу налагоджування між обома організаціями подальшої співпраці.

 

 

Було вирішено, що на обмірковування пропозицій, висунутих на нараді, потрібно принаймні тиждень. Та всі одностайно дійшли думки, що починати треба з організації майстер-класу з першої допомоги для всього медичного персоналу Військово-медичного центру, який мали би провести для них червонохрестівці.

 

 

І ось цей день настав. Заступник начальника Центру, полковник медичної служби Іван Держило зібрав у актовому залі молодший і середній медичний персонал для демонстрації майстер-класу з першої допомоги.

 

 

Провела його інструктор з першої допомоги Червоного Хреста Львівщини, голова Шевченківської РО м. Львова ТЧХУ  Наталія Семочко, котру запросили у президію під час короткого вступного слова керівництва віськово-медичного Центру.

 

 

Наталя Іванівна ознайомила присутніх з тим, як ставити постраждалого у відновне положення.

 

 

Вона показала також, що робити з бідолашною людиною, коли та не змогла проковтнути їжу, подавилася і почала душитися.

 

 

Велике пожвавлення серед присутніх викликало вивчення прийомів легенево-серцевої реанімації.

 

 

Кожен хотів і собі спробувати реанімувати постраждалого, що перестав дихати, на спеціально призначеному для тренувань муляжі.

 

 

Військові медики не просто із звичайної цікавості тренувались на муляжі. Річ у тому, що вони час від часу виїздять вахтовим методом у польовий госпіталь, розгорнутий у зоні збройного конфлікту на сході країни, де по кілька місяців працюють у ролі рядового персоналу.

 

 

«Кожна краплина нових знань з першої допомоги для медичних сестер і фельдшерів  Центру – безцінна», – підкреслила старшина військової служби за контрактом, голова первинного осередку Червоного Хреста Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Леся Шеремета.

Леся Степанівна також працювала у цьому польовому госпіталі з вересня 2017 по кінець січня 2018 року, тому знає з особистого досвіду, як важливо у прифронтовій зоні мати навики і вміння з першої допомоги.

(Докладніше про це див. у дописі “За покликом серця” – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2018-03-03-12593).

 

 

 

З Лесею Степанівною  погоджується старша медична сестра шкірно-венерологічного відділення Центру Ольга Гривнак, котра була присутня на майстер – класі.

 

 

Завершивши основну частину навчання, Наталія Іванівна відповіла на цілий ряд запитань, які виникли по ходу тренінгу. Виявилося, що на всі запитання присутніх на майстер-класі військових медиків відповісти було неможливо, тому Наталія Іванівна запросила усіх охочих пройти спеціальні курси з першої допомоги в Львівській ОО ТЧХУ.

 

 

Словом, ця перша акція засвідчує – плідна співпраця між Червоним Хрестом Львівщини і Військово – медичним клінічним центром Західного регіону розпочалася успішно. Маємо всі підстави вважати, що наступні акції – будуть ще кращі і плодовитіші.

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *