Личаківська РО м. Львова ТЧХУ – 100 – річчю Товариства Червоного Хреста України

Личаківська РО м. Львова ТЧХУ провела бесіду про 100 – річчя Товариства Червоного Хреста України  і  організувала майстер-клас з першої допомоги у Львівському коледжі будівництва, архітектури і дизайну.

 

 

Бесіда і майстер – клас з першої допомоги відбулися 18 квітня, у День 100-річчя Товариства Червоного Хреста України. Їх провели – інструктор з вивчення навичок надання першої допомоги Галина Піскоровська та голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Ірина Апостолюк.

 

 

Ірина Федорівна розпочала бесіду з того, що у буремні роки громадянської війни прогресивні лікарі, які були при керівництві Міністерства охорони здоров’я УНР і Марійська спілка сестер милосердя, що опікувалася віддавна хворими і пораненими у Києві, скликали Перший з’їзд Українського Червоного Хреста у період з 15 до 18 квітня. Статут нової організації було затверджено 18 квітня 1918 р., тому цей день вважається датою народження ТЧХУ, яке з тих пір йде 100 років дорогою милосердя.

«Ви можете також стати волонтерами Червоного Хреста, – повідомила слухачів Ірина Федорівна, – тому що Товариству зараз, як ніколи, потрібна молодь, яка зможе продовжити розпочату справу в нинішніх умовах і піднести роботу в Червоному Хресті на новий рівень сучасних вимог. Якраз є нагода – Всеукраїнський ювілейний Місяць ТЧХУ, де кожен може взяти участь у ньому і проявити милосердя до знедолених».

 

 

Студентам коледжу показали і дали можливість спробувати самим прийоми першої допомоги, а саме: як робити непрямий масаж серця, дихально-легеневу реанімацію, пояснили як накладати шини, як спиняти кровотечу, як перев’язувати різні типи ран.

 

 

Куратором від коледжу на майстер – класі був Анатолій Миколайович Шевчук, викладач предмету «Захист Вітчизни». Він, і викладач фізичного виховання  Наталія Миколаївна Дорошкевич, в рамках своїх предметів знайомлять вихованців з навичками з першої допомоги. Так що їх підопічні вже мали перші поняття про порятунок життя в екстрених ситуаціях.

 

 

Після завершення майстер-класу юнаки не поспішали розходитися. Кожен прагнув попробувати втілити теорію у реальну справу. Спонтанно виникло рішення – організувати бліц – змагання із перев’язування ран на руках. Хто краще, і хто швидше справиться із завданням.

 

 

За суддю обрали Галину Піскоровську. Знайшовся і писар, який швидко розграфив листок паперу і зробив список учасників. Проти кожного прізвища після огляду якості зробленої перев”язки вирішили  заносити отримані від судді бали і таким чином визначити переможця.

 

 

І ось дана команда «руки вверх». Кожен з «поренених» мусив підійти до інструктора з першої допомоги і продемонструвати, як він навчився надавати допомогу самому собі.

 

 

Найкраще справився із завданням Сергій Дмитришин, котрий минулого літа таборував з «Пластом» і там пройшов підготовку з надання першої допомоги. Йому строга суддя присудила найвищий бал і визнала переможцем бліц – змагань.

 

 

Всього у майстер – класі було охоплено навчанням з першої допомоги 31 студента. Якщо вони побажають продовжити такі заняття і надалі, то стануть претендентами на видачу сертифіката Червоного Хреста міжнародного зразка про те, що ці студенти прослухали курс з 6-годинної програми вивчення правил і навичок з надання першої допомоги.

 

 

Сподіваємося, що так і буде. У коледжі первинна організація Червоного Хреста  налічує 300 членів. Очолює її заступник директора з навчально-виховної роботи Іванна Богданівна Костинюк.

 

 

Тож наша  перша акція з нагоди 100-річчя Товариства Червоного Хреста України завершилася. Але в планах Личаківської РО м. Львова ТЧХУ ще багато інших благодійних акцій до ювілейної дати, про які ми розповімо у наступних випусках новин.

Фото – Ірини Дзіклевич

Прес-служба Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *