Личаківська РО м. Львова ТЧХУ – навчає старшокласників СЗШ-70 першій допомозі

13 грудня Личаківська РО м. Львова ТЧХУ навчала старшокласників СЗШ-70 першій допомозі.

Тут первинний осередок Червоного Хреста налічує понад 125 членів. Щороку у цьому навчальному закладі проводяться навчання з першої допомоги.

Очолює його заступник директора з виховної роботи Марія Юріївна Кушнір.

Перед початком навчань голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Ірина Апостолюк провела коротку інформаційну бесіду з учнями, під час якої торкнулася історії зародження Червоного Хреста, його діяльності на всіх етапах розвитку, а також  нагадала про славне 100-річчя ТЧХУ, яке відзначили 18 квітня п.р., воно у своїй роботі опиралося і опирається на співпрацю з волонтерами.

Інструктор Червоного Хреста Уляна Стельмах блискуче провела для учнів майстер – клас з першої допомоги.

Аудиторія, до якої потрібно було доводити необхідні знання і навики, складалася з учнів 8 класів.

Уляна Михайлівна розповіла юним слухачам про те, як потрібно розмістити у відновлюване положення постраждалих. Показала це на прикладах.

Велика увага інструктором була приділена опрацюванню легенево – серцевої реанімації.

Вправи відпрацьовувалися учнями на спеціальному манекені, що давало можливість перетворити теорію у практичні навички.

До слова, учні впродовж року навчаються першій допомозі на уроках з «Основ здоров’я», які веде у школі вчитель предмету «Захист Вітчизни»  Ярослав Богданович Сьомак.

Закінчилося заняття у незвичайний спосіб: у четвертокласників був урок фізкультури, і вони охоче приєдналися з дозволу учителя до своїх старших колег, щоб послухати про навичка з першої допомоги.

«Хоч воєнне становище обминуло Львівщину, але ми завжди повинні бути готовими до надзвичайних ситуацій, – сказав на прощання Ярослав Богданович. –  Такі майстер – класи треба проводити у кожному класі».

Щоб освіжити собі у пам’яті навики легенево – серцевої реанімації, він попросив у червонохрестівців манекен й особисто відпрацював усі необхідні прийоми, необхідні для порятунку життя постраждалого.

У цій школі добре розуміють, що у наш час означає правильно поставлена позакласна робота і які знання повинен понести у самостійне життя їх випускник.

Фото – Ірини Дзіклевич

Прес-служба Личаківської РО ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *