Комунальна 6-а міська поліклініка м. Львова – на варті здоров’я населення

Репортаж з первинного осередку Товариства Червоного Хреста України комунальної  6-ї міської поліклініки м. Львова з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями.

З нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями у первинному осередку Товариства Червоного Хреста України 6-ї міської поліклініки м. Львова відбулася бесіда.

 

 

Осередок на даний час налічує 40 осіб. Очолює його Оксана Миколаївна Яковлєва, головна медична сестра поліклініки (на знімку).

 

 

Старша медична сестра Оксана Григорівна Галайко в усьому їй допомагає, так як уже ось третій рік як стала інструктором з надання першої допомоги, закінчивши 48-годинні курси у Львівській ОО ТЧХУ. За цей час вона підготувала на тренінгах і майстер – класах близько 200 осіб.

 

 

Роботою червонохрестівців цікавиться головний лікар Юрій Юрійович Токарєв, котрий заступив на цю посаду на початку року і старається вникнути в усі аспекти життя колективу медичного закладу. «Відповідальність колективу – величезна. Адже поліклініка обслуговує житловий масив північно – східної частини м.Львова, до складу якого входить Личаківський район м. Львова та м. Винники. На території обслуговування проживає 64,0 тис. дорослого та дитячого населення у Личаківському районі м.Львова , в т.ч. у м.Винники – 14,2 тис. мешканців», – підкреслює Юрій Юрійович.

 

 

Основний напрямок роботи комунальної 6-ої міської поліклініки м.Львова – надання медико – санітарної кваліфікованої допомоги населенню м.Винники як у поліклініці, так на дому, спеціалізована амбулаторна, консультативно-діагностична медична допомога, позалікарняна стаціонарна допомога у вигляді денного стаціонару, здійснення щорічної диспансеризації дорослого і дитячого населення, а також систематичне проведення профілактичної, протиепідемічної і санітарно-просвітницької роботи серед мешканців та серед працюючих на підприємствах.

 

 

Зрозуміло, що медики роблять акцент у своїй роботі на профілактику поширених хвороб, а коли вже так сталося, що недуга взяла над пацієнтом верх, то вони роблять все від них залежне, щоб шляхом реабілітації повернути їм втрачене здоров’я. Вже цілий рік у поліклініці за сприянням начальника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Івановича Зуба функціонує кабінет фізичної реабілітації та ерготерапії на базі фізіотерапевтичного відділення поліклініки. Мета – реабілітаційна допомога хворим з наслідками ураження нервової системи та з порушенням діяльності опорно-рухового апарату внаслідок травм або захворювань.

 

 

За цей час в ньому пройшли реабілітацію 323 пацієнти. Відділення очолює ось уже 16 років лікар – фізіотерапевт вищої категорії  Наталія Йосипівна Теслюк. В поклініку вона прийшла у 1989 р. і до призначення завідуючою працювала лікарем-терапевтом.

 

 

Надія Йосипівна охоче ділиться досвідом з молодими працівниками, котрі щойно прийшли на роботу після закінчення навчання у ВНЗ. Одним з них є випускник Львівського держаного університету фізичної культури Тарас Богданович Панасевич. В 2014 р. він отримав диплом, в якому зазначено що його власник – фахівець з фізичної реабілітації.

 

 

У Тараса Богдановича пацієнти проходять реабілітацію після різних травм, захворювань  опорно – рухового апарату, суглобів, розриву зв’язок, перенесених інсультів. Ось, наприклад, ерготерапевтичний столик  сприяє відновленню функції роботи кисті руки.

 

 

Спеціальні сходинки допомагають  відновити функцію ходьби по сходах.

 

 

Підвісна терапія дає можливість працювати з пацієнтом у розвантажувальному положенні.

 

 

Тренажер гомілково – стопний сприяє відновленню амплітуди руху гомілково-ступневого суглобу.

 

 

Велотренажер збільшує загальну витривалість організму.

 

 

Балансуючі подушки дозволяють хворому хлопчикові зміцнити поступальні м’язи тіла, щоб поліпшити відчуття рівноваги.

 

 

Мотомед – відновлює функції верхніх і нижніх кінцівок.

 

 

Всі апарати і функції на тренажерах годі перерахувати. Зазначимо,  надані пацієнтам послуги в реабілітаційному кабінеті – безкоштовні. Вони надаються у поліклініці за скеруванням лікаря.

 

 

В штат цього відділення входять, крім завідувача лікаря – фізіотерапевта, також лікар – рефлексотерапевт, 10 медичних сестер, сім масажистів, інструктор – методист з лікувальної фізкультури.

 

 

Для процедур по кожному виду лікування в наявності окремі приміщення. Пропускна здатність фізіотерапевтичного відділення – 200 процедур в зміну.

 

 

У фізіотерапевтичному відділенні використовують ще і такі види спеціалізованого лікування:

 • Електротерапія-постійний електричний струм низької напруги малої сили- гальванізація, електрофорез ліків, діадинамотерапія, електросонтерапія;
 • Магнітотерапія- із змінним магнітним полем;
 • Мікрохвильова терапія;
 • Аерозольтерапія;
 • Оксигенотерапія (синглетно-кисневою сумішшю);
 • Актинотерапія:-фототерапія (світлолікування), інфрачервоне-та ультрафіолетове випромінювання; лазеротерапія нашкірним методом;
 • Вібротерапія-ультразвук;
 • Теплолікування – парафіно – озокеритові аплікації, маски;
 • Механотерапія – всі види лікувального масажу, розробка рухів у суглобах на спеціальних тренажерах;
 • Кінезотерапія – лікувальна фізкультура: індивідуальна і групова;
 • Спелеотерапія.

 

Персонал поліклініки бере участь також й у заходах Червоного Хреста, розуміючи, що 100-річний ювілей ТЧХУ, який відзначатимемо 18 квітня 2018 р., зобов’язує продовжувати і примножувати добрі справи Товариства, започатковані його шляхетними засновниками.

 

 

Роботу медперсоналу відділення організовано, згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку колективного договору, а також відповідно до потреб населення для успішного медичного забезпечення.

Фото – автора та із сайту Комунальної 6-ї міської поліклініки м. Львова

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *