Туберкульоз в Україні – велика проблема

В Одеській області зафіксовано найвищі показники захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію – 53,5 на 100 тисяч населення, найнижчий рівень у Закарпатській області – 2,4.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

“У 2017 році захворюваність на туберкульоз, що включає нові випадки та рецидиви, серед усього населення України становила 63,9 на 100 тисяч населення. Зареєстровано 27 121 випадків захворювання на туберкульоз. Розрахунок показників у Донецькій та Луганській областях у 2017 році здійснювався на територіях, контрольованих урядом України. За вищезазначений період лише в Донецькій та Чернівецькій областях  відмічена тенденція до зростання рівня захворюваності. Впродовж останніх 5 років захворюваність на туберкульоз чоловіків у 2 – 2,3 рази перевищує рівень захворюваності серед жінок. Частка чоловіків постійно перевищує частку жінок у загальній структурі захворюваності на туберкульоз. Така тенденція спостерігається в усіх вікових групах населення”, – зазначили у відомстві.

За даними ВООЗ, туберкульоз – одна з десяти основних причин смертності населення в усьому світі, і за 2016 рік це інфекційне захворювання забрало життя 1,67 мільйона осіб. В Україні, за даними ВООЗ, не діагностовані випадки туберкульозу становлять 25%.

Кожен четвертий хворий на туберкульоз недообстежений, або замовчує своє захворювання, при цьому Україна входить до п’ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного (стійкого до ліків) туберкульозу. Нині на обліку перебуває 34 966 українців із туберкульозом, із них близько 8 тисяч із лікарсько-стійким туберкульозом.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2530060-koznij-cetvertij-v-ukraini-hvorie-na-tuberkuloz-vooz.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *