Кабмін: Продаж донорської крові сприятиме розширенню експортного потенціалу України

У Кабміні вважають, що експортний потенціал країни розшириться, якщо почати продавати компоненти донорської крові і препарати, виготовлені з донорської крові та її компонентів.

 Нагадуємо, що, згідно з чинним законодавством, компоненти та препарати донорської крові дозволяється продавати за межами України лише за умови, що наявні запаси повністю забезпечують потребу в них з боку населення України.

Як розповіли в уряді, посилаючись на данні МОЗ, в Україні наразі не лише вистачає донорської крові для забезпечення внутрішніх потреб, але є ще й залишки. Саме ті залишки уряд і пропонує продавати.

«Згідно з інформацією МОЗ, наявні залишки сировини у станцій переливання крові і центрів крові України, а також наявні виробничі потужності та залишки готової і незавершеної продукції покривають обсяги обов’язкового забезпечення потреб охорони здоров’я населення України в препаратах донорської крові», – йдеться в повідомленні Кабміну.

Уряд вважає це рішення дуже прогресивним та оцінює його позитивно.

«Ухвалене розпорядження розроблено на виконання вимог частини третьої статті 22 Закону України “Про донорство крові та її компонентів”. Прийняття документа не лише дозволить розширити експортний потенціал України, але й сприятиме збільшенню обсягів виробництва лікарських засобів», – заявляють у Кабінеті Міністрів.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://medprosvita.com.ua/kabmin-prodazh-donorskoyi-krovi-spriyatime-rozshirennyu/?mpn=1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *