З початку року в Україні на ботулізм захворіли 132 особи

Цьогорічні спалахи ботулізму в Україні є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції.

За інформацією з Центру з контролю та моніторингу захворювань, станом на середину листопада 2017 року в Україні були зареєстровані 112 випадків харчових отруєнь, що викликані збудником ботулізму.  Кількість потерпілих — 132 особи, з них 11 померло.

Для порівняння: у 2016 році в Україні були зареєстровані 99 випадків харчових отруєнь, що викликані збудником ботулізму — потерпіло 119 осіб, 12 з них померло.

Якщо проаналізувати цьогорічні випадки отруєння, 80 потерпілих вживали харчові продукти, що були виготовлені в домашніх умовах, 35 потерпілих — придбані на підприємствах торгівлі, 10 потерпілих вживали продукти невідомого походження, 7 потерпілих  придбали заражену продукцію в місцях несанкціонованої торгівлі.

В попередні роки захворюваність на ботулізм, пов’язана з продукцією, що вироблена на харчових підприємствах, майже не реєструвалась або становила одиничні випадки і розглядалась як надзвичайна подія в державі.

На сьогодні збільшення захворюваності на ботулізм пов’язано з вживанням продукції, яка виготовлена на харчових підприємствах. Це є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції та відсутності контролю з боку відповідних державних установ щодо забезпечення населення безпечною продукцією.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://dobryjlikar.com/news/201711/5617-pochatku-roku-ukrayini-botulizm-zahvorily-132-osoby

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *