З нагоди 100-річчя ТЧХУ у Львові відбулося покладання квітів на могилу Катерини Зарицької

Сьогодні , 23 квітня, з нагоди 100-річчя ТЧХУ керівництво Львівської ОО ТЧХУ організувало покладання квітів на могилу Катерини Зарицької, керівника Українського Червоного Хреста в лавах УПА в 1943-47 рр.

 

 

У вшануванні взяли участь: голова Львівської ОО ТЧХУ Валентин Мойсеєнко, старша медична сестра ЛОО ТЧХУ Ірина Валько, волонтер Служби розшуку Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Анастасія Остасюк.

Працівники і волонтери Личаківської районної організації м. Львова Товариства Червоного Хреста України зчаста бувають на цій могилі. Так, наприклад, розносячи разом зі скаутами Вифлиємське Світло Миру по установах і організаціях перед Різдвом і Новим Роком, Червоний Хрест подбав про те, щоб лампадка цього чудодійного світла була встановлена і на могилі Катерини Зарицької.

Не забуває і влада Львова про цю могилу. Дуже приємно було, що ЛОДА, наприклад, організувала на минулих канікулах для дітей, що прибули на оздоровлення з Волновахи, екскурсію на Личаківське кладовище. Діти побачили на власні очі не тільки те, де спочивають Іван Франко, Володимир Івасюк, Ростислав Братунь, Еммануїл Мисько та інші видатні люди своєї епохи, але і місце, де спочиває Катерина Зарицька.

 

 

Вони дізналися, що  керуючись принципами гуманізму і засадами Червоного Хреста, з поля бою її патронажні медичні сестри виносили поранених не тільки своїх, але і чужих вояків. Та коли Катрусю арештували, на цю обставину радянський суд не звернув уваги, і вона, як політв’язень, промучилася у ГУЛАГу на Воркуті 25 років.

Потім, після повернення, їй було заборонено проживати у м. Львові. Жила в м.Коломиї, що на Прикарпатті. Там і відійшла у кращий світ. В роки незалежої України була перепохована на Личаківське кладовище у Львові, поряд з могилою свого чоловіка Михайла Сороки, також борця за волю України.

Шанують Катерину Зарицьку  її бойові побратими і влада. Завдяки їм, під час відзначення 75-річчя від створення УПА, нащадкам Катерини Зарицької була вручена Олегом Синюткою, головою ЛОДА, посмертна нагорода – Срібний Хрест Заслуги.

 

 

Личаківська РО м. Львова ТЧХУ робить усе можливе, щоб ім’я Катерини Зарицької не забувалося у віках.

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *