Збільшення на 1000 грн: в Україні з 1 березня перерахують пенсії

В Україні з 1 березня перерахують пенсії. Розмір надбавки складе понад 1000 грн (якщо пенсія зараз вище 5 тис. грн).

Виплати пенсіонерам підвищать на 17-20% від розрахункового розміру.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Пенсії українців вираховують за формулою: середня зарплата по країні за три роки помножити на стаж у роках, на 1% і на співвідношення власної зарплати до середньої. Якщо виявиться, що пенсія за формулою нижча мінімальної – 1497 грн – її підвищать до зазначеного рівня.

Мінімальну пенсію в Україні отримують близько 2 млн осіб. Частина з них через низькі зарплати за формулою повинні отримувати менше, але держава компенсує різницю і гарантує виплату принаймні прожиткового мінімуму для непрацездатних (також називають мінімальною пенсією).

З 1 березня всі пенсії, які підраховані за формулою, підвищать на 17-20%. Точна цифра залежить від показника зростання зарплати, поки цих даних немає. Так, розмір надбавки становить ½ торішньої інфляції плюс ½ середнього за три роки зростання зарплат.

Але в 2019-му, коли відбудеться перерахунок пенсій, будуть враховувати ту зарплатну базу, яка вже є у формулі. У результаті ті українці, які виходили на пенсію в 2018-му році і ті, хто отримав виплату раніше, будуть у нерівному становищі.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://zik.ua/news/2019/02/19/zbilshennya_na_1000_grn_v_ukraini_z_1_bereznya_pererahuyut_pensii_1512763

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *