Діяльність Товариства щодо захисту емблеми Червоного Хреста

Історично так склалося, що за Червоним Христом закріпилася емблема, яку нині знає кожен. В Україні вона визнана за ТЧХУ на законодавчому рівні.

Товариство Червоного Хреста України проводить моніторинг дотримання положень Закону України «Про символіку Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні».

За Законом право на використання емблеми у вигляді червоного хреста належить виключно Товариству Червоного Хреста України з розпізнавальною метою під час здійснення своєї діяльності. Це право охороняється законом, і ніхто інший не має права використовувати емблему Червоного Хреста без спеціального дозволу Товариства.

При виявленні порушення Закону Товариство надсилає лист, де роз’яснює положення міжнародного та національного законодавства, роль емблеми та наслідки їх незаконного використання.

 

 

Наведемо випадок позитивної співпраці з “Центром відновлення здоров’я” у Львові. Після звернення до керівництва медичного закладу порушення було оперативно усунуте, за що Товариство висловлює свою вдячність.

Нагадуємо, що емблеми Червоного Хреста і Червоного Півмісяця були створені як символи милосердя та співчуття з метою захисту медичного персоналу та поранених бійців на полі бою. А незаконне використання символіки призводить до непорозумінь та дискредитації емблеми Червоного Хреста.

Товариство Червоного Хреста України завжди готове до роз’яснення положень чинного законодавства щодо емблем та відкрите до співпраці щодо їх захисту.

Фото – з відкритих джерел

Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *