Дітям з Луганщини організували екскурсію Личаківським цвинтарем

У межах проекту «Схід – Захід разом», діти з м. Рубіжне 12 січня побували на екскурсії Державним історико – культурним музеєм-заповідником «Личаківський цвинтар».

Юні гості зі Сходу України побачили каплиці-усипальниці видатних діячів української культури, львівських шляхетських родин та могили героїв Небесної Сотні.

 

 

Поряд з могилами Івана Франка, Володимира Івасюка, Соломії Крушельницької, Ігоря Білозіра, Анатолія Кос-Анатольського, Станіслава Людкевича, Ростислава Братуня, Михайла Гориня та інших видатних людей, тут спочиває Катерина Зарицька, голова Українського Червоного Хреста, котра відповідала за лікування і здоров’я бійців УПА в 1943 – 1947 рр.

Керуючись принципами гуманізму, з поля бою патронажні медичні сестри УЧХ виносили не тільки своїх, але і чужих поранених вояків. Та коли Катрусю арештували, на цю обставину радянський суд не звернув жодної уваги, і вона, як політв’язень, відсиділа у ГУЛАГу 25 років.

Після повернення їй категорично заборонили проживати у Львові. Доживала свій вік у м. Коломия, що на Прикарпатті. Там і відійшла у кращий світ. В роки незалежної України її тлінні останки перепоховали на Личаківське кладовище у Львові, де вона спочиває зараз разом зі своїм чоловіком Михайлом Сорокою, також активним борцем за волю України.

Організатори хвилюючої екскурсії –  Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді в Луганській області у співпраці з управлінням туризму та курортів Львівської облдержадміністрації.

 

 

Партнером заходу стала туристична компанія, яка безоплатно надала послуги екскурсовода.

Фото – прес-служби ЛОДА

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=33199

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *