Днями відбувся знаковий мистецький захід на Закарпатті, в якому взяли участь представники України і Туреччини

Міжнародний симпозіум – пленер українських  і турецьких живописців у Закарпатті – відкриває нові горизонти для співпраці.

 

Днями у селі Шаян, що в Хустському районі на Закарпатті, відбувся симпозіум із живопису, який провели: Мистецьке об’єнання «Обрій-Карпати», Одеська ОО СНХУ, Львівська ОО СНХУ.  Міжнародний симпозіум – пленер у Закарпатті отримав назву «Україна-Туреччина -2018: Шаян – Весна».

 

 

Він тривав з 16 до 24 квітня 2018 р. Організатори: Тетяна Семчук, Йосиф Блецка, Сергій Галай. Куратори: Анатолій Кравченко, Галина Кравченко, Анатолій Горбенко, Василь Гурмак.

 

 

В ньому взяли участь: Сергій Галай, Йосиф Блецка, Анатолій Горбенко, Анатолій Кравченко, Галина Кравченко, Ірина Шумейко, Марина Мороз, Святослав Горбенко, Василь Гурмак (Україна); Боньямін Озгултекін (Bonyami Ozgultekin), Ердем Басрі (Erdem Basri), Іскандер Мелік (Iskender Melik), Демір Геват (Demir Cevat), Туна Геміле (Tuna Cemile) – Туреччина.

 

 

Метою симпозіуму було: співдружність живописців України і Туреччини у наші дні, осмислення складної тематики сьогодення, пошук шляхів до співпраці та образного бачення сучасності на основі краси закарпатських Шаян та українських Карпат.

 

 

18 квітня, у День 100-річчя ТЧХУ, на пленері була проведена з його учасниками бесіда про історію і сьогодення Товариства Червоного Хреста України. Йшлося також про те, що Червоний Півмісяць Туреччини співпрацює зі своїми колегами з ТЧХУ через участь у МФ ТЧХ і ЧП. Слушність такого заходу полягала у тому, що митці – перші пропагандисти і захисники гуманітарних цінностей, які вони несуть світовому суспільству, незважаючи на те, чи представляють Червоний Хрест України, чи Червоний Півмісяць Туреччини.

 

 

У підсумку вийшло плідне спілкування, були написані чудові полотна про Карпати і його людей, виникли нові ініціативи розширення співпраці між митцями України і Туреччини. Перед від’їздом на Батьківщину, гості з Балканського півострова побували у Львові і провели ряд зустрічей з впливовими людьми в царині мистецтва.

Фото – надав автор

Василь Гурмак,

Заслужений діяч мистецтв України, професор ЛНАМ, член президії Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *