Делегація ТЧХУ – учасник статутних зустрічей Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

6 – 11 листопада в м. Анталія (Туреччина) проходять статутні зустрічі, які  окреслять майбутнє найбільшого в світі гуманітарного об’єднання – Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

У статутних зустрічах представників Руху беруть участь понад 900 делегатів з 188 національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП), а також Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Делегацію від Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) представляють Президент Іван Усіченко, Генеральний директор Лілія Білоус та молодіжний координатор Марина Кожедуб.

Статутні зустрічі традиційно складаються з двох окремих подій:

  • 21-а Сесія Генеральної Асамблеї МФТЧХ і ЧП. Генеральна Асамблея – це вищий керівний орган МФТЧХ і ЧП, до якого входять 190 членів – національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.
  • Рада Делегатів – орган, в який входить також і МКЧХ. Рада Делегатів приймає рішення, що стосуються усього Руху в цілому.

6 листопада під час Генеральної Асамблеї був обраний новий Президент Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Ним став Франческо Рокка, Президент Італійського Червоного Хреста.

Вибори п. Рокка припадають на особливий період для МФТЧХ і ЧП, а також усього гуманітарного співтовариства. Гуманітарні організації реагують на численні і комплексні глобальні виклики, намагаючись забезпечити найголовніші потреби людей, які опинилися в складних обставинах, при цьому маючи обмежені бюджети. Новий Президент, його бачення і напрацювання, зіграють визначну роль у забезпеченні ефективної допомоги з боку національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця найбільш вразливим верствм населення по всіх країнах планети.

Також були обрані 4 Віце-Президенти МФТЧХ і ЧП – Абдул Азіз Діалло (Сенегал), Мігель Анхель Віллароел Сьерраальта (Венесуела), Чен Жу (Китай) і Керем Кінік (Туреччина) – і склад Правління МФТЧХ і ЧП, до якого були обрані 20 національних товариств.

 

 

На засіданні Генеральної Асамблеї одним із перших серед національних товариств виступив Президент Товариства Червоного Хреста України Іван Усіченко. З метою привернути увагу до ситуації в України міжнародної спільноти Президентом були окреслені основні гуманітарні проблеми та виклики в нашій країні та висловлена вдячність червонохрестній спільноті за суттєву допомогу Товариству в наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам зі сходу України.

Серед проведених білатеральних зустрічей делегація ТЧХУ зустрілася з приймаючою стороною – Турецьким Червоним Півмісяцем. Президент Товариства Іван Усіченко і Президент Турецького Червоного Півмісяця доктор Керем Кінік обговорили подальшу співпрацю в гуманітарній сфері і також, з огляду на обрання Президента Турецького Червоного Півмісяця на пост Віце-Президента МФТЧХ і ЧП по європейському регіону, приділили особливу увагу гуманітарним проблемам в регіоні та шляхам їх вирішення.

Делегація ТЧХУ в рамках Статутних зустрічей провела низку білатеральних зустрічей з представниками інших партнерських національних товариств. Серед них, зокрема, зустрічі з товариствами Червоного Хреста або Червоного Півмісяця Ірану, Пакистану, Китаю, Швейцарії, Катару, Ізраїлю, Польщі, Люксембургу, США, Австрії, Німеччини.

 

Президент Товариства Червоного Хреста України з Президентом Катарського Червоного Півмісяця

Мета таких білатеральних зустрічей – привернути увагу до потреб людей в Україні з числа найбільш незахищених верств населення та постраждалих від збройного конфлікту. Важливим результатом однієї з таких зустрічей стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Товариством Червоного Хреста України та Іранським Червоним Півмісяцем.

На Статутних зустрічах учасники обговорюють також такі актуальні проблеми, як сучасна міграція і забезпечення безпеки та допомоги мігрантам, ядерна зброя та шляхи до її ліквідації, охорона здоров’я та забезпечення психо – соціальної підтримки постраждалим від збройних конфліктів або природних катастроф та інші.

Автор: Nataliia Krynytska  

 Фото – прес-служби ТЧХУ

За джерелом:

http://redcross.org.ua/2017/11/%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%B2%D1%96%D0%B4-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5-%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C-%D1%83-%D1%81%D1%82/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *