Гігієна і санітарія – фактор здоров’я: Вчені розповіли, як кишкова паличка може опинитися на кухні

Науковці попереджають: звичайний кухонний рушник для рук може стати джерелом поширення кишкової палички.

Отже, якщо прати рушник недостатньо регулярно, то можна заразитися кишковою інфекцією, з’ясували в Університеті Арізони.

Було проведено аналіз рушників, якими витирають руки, посуд або робочі поверхні на кухні. Експертів цікавило, як у них розвиваються мікроорганізми. В цілому досліджували 82 кухонні рушники, зібрані у звичайних будинках Канади і США.

На 89% з них знайшли коліморфні бактерії, а в 25,6% випадку – кишкову паличку. Кишкова паличка частіше виділялася з рушників, які довше не прали.

Коментує один з авторів дослідження Чарльз Герба: “Багато людей не миють руки ретельно, тому, коли вони витирають їх до рушника, вони фактично втирають в них бактерії. Приблизно через два дні, якщо ви витрете обличчя таким рушником, на вас перекинеться більше кишкових паличок, ніж якщо ви запхаєте голову в унітаз і натиснете на змив”.

Довідково:

Тому такими важливими є шкільні санітарні пости у навчальних закладах, які створює і пропагує Червоний Хрест. Правила гігієни і санітарії треба засвоювати зі шкільної парти.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:
http://expres.ua/news/2018/02/03/282783-vcheni-rozpovily-kyshkova-palychka-opynytysya-kuhni

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *