В Україні зафіксовано випадок холери

Зафіксований в Бердянську штам не може спровокувати спалах холери, запевнили в МОЗ України.

Випадок холери зафіксовано в Бердянську Запорізької області.

Про це повідомляє   Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України.

У лікарню звернувся житель Дніпропетровської області, котрий відпочивав у Бердянську і страждав на гострий гастроентероколіт. Після проведеної в лікарні доби він відмовився від лікування і поїхав додому. Пізніше стало відомо, що з узятих у хворого проб виділено холерний вібріон О1 групи, серовару Огава, авірулентний, нетоксикогенний.

За місцем відпочинку інфікованого чоловіка в Бердянську обстежені шість осіб, які були в контакті з ним, досліджені 10 змивів, дві проби питної води, одна проба стічних вод.

Також досліджена проба креветок, відібраних у приватної особи на пляжі №3, де відпочивав хворий, чотири проби морської води, одна проба стічних вод міських очисних споруд до очищення і одна проба стічних вод інфекційного стаціонару до обробки. Однак результати всіх проб негативні, холерні вібріони не встановлені.

Дані про холеру передані за місцем постійного проживання хворого в Новомосковськ.

Бердянська міськрада затвердила план дій щодо локалізації та ліквідації вогнища холери.

Основні симптоми холери – діарея, блювота, болі в животі і судоми в ногах. Холерний вібріон групи 01 може викликати спалахи хвороби, але зафіксований в Бердянську нетоксикогенний і авірулентний штам не може спровокувати спалах холери.

Нагадаємо, торік в Миколаєві в одній з проб річкової води був виявлений збудник холери.

Медики попередили, що виявлений штам є дуже агресивним, і влада міста заборонила купатися і ловити рибу в усіх водоймах біля Миколаєва.

Зазначимо, в кінці літа спалах холери стався в Алжирі. На півночі країни було зафіксовано 147 випадків з підозрою на зараження холерою, 49 з них були підтверджені, двоє людей померли.

А через спалах холери в столиці Зімбабве Хараре загинуло 10 осіб.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://ua.korrespondent.net/ukraine/4009955-v-ukraini-zafiksovano-vypadok-kholery

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *