В Україні виявили інфекцію, яка може призвести до смерті

В Україні мешканцям загрожує атака небезпечної інфекції – лістеріозу, здатної викликати безліч різних інших хвороб.

 Про це повідомляє ТСН.  

 Дуже важливо своєчасно діагностувати лістеріоз. Його перші симптоми легко переплутати із звичайним харчовим отруєнням. Якщо ж інфекцію вчасно не діагностувати, то постраждає центральна нервова система або навіть головний мозок.

Особливу небезпеку хвороба представляє для літніх людей зі слабким імунітетом, маленьких дітей і вагітних жінок, вона може привести до летального результату. Відзначається, що в Україні вже одна людина захворіла лістеріозом.

Експерти підозрюють, що бактерія потрапила з Європи, там через неї померли десять осіб. За наявними даними спалах хвороби виник через заморожену кукурудзу, яку на ринки ЄС завозили з Угорщини. Зараз її активно вилучають з продажу в Україні.

Про появу цієї бактерії у нашій країні дізналися з повідомлення, яке журналістці прислали з магазину. Менеджери попросили жінку, що купила у них заморожену суміш овочів, повернути її. Сталося це так: українка здійснила покупку, потім просто розморозила на сковорідці. Їла як зазвичай, а після з’явилися симптоми, схожі на отруєння.

Жінка терміново побігла в аптеку і купила ліки. Пила дуже багато води з електролітами, щоб позбутися неприємних відчуттів. Заморожена суміш овочів була угорського виробництва.

Відомо, що основний шлях зараження лістеріозом – через різні харчові продукти. Нові випадки захворювання можуть виникати через тривалий інкубаційний період лістеріозу – 70 діб.

Щоб не заразитися небезпечною інфекцією, фахівці настійно рекомендують ретельніше готувати продукти перед вживанням. Відзначається, що кращий спосіб позбавлення від шкідливих бактерій – термічна обробка, просто кажучи, свіжі овочі та фрукти слід ошпарити окропом.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2018/08/05/304058-ukrayini-vyyavyly-infekciyu-pryzvesty-smerti

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *