Віфлеємське Світло Миру – в Личаківському районі м. Львова. Ч – ІІ: У цілителів душевних ран

Репортаж з Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру .

Частина ІІ.

У  ЦІЛИТЕЛІВ ДУШЕВНИХ РАН.

 

З  Личаківської райадміністрації спільна делегація скаутів  ОУС та червонохрестівців попрямувала з Віфлеємським Світлом Миру у Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер.

Вогняний подарунок з Віфлеєму прийняла голова первинного осередку Червоного Хреста диспансеру Леся Нецкар, заступник головного лікаря з медсестринської роботи. В цей осередок входить 100 членів Товариства.

 

 

Світло зі скаутського ліхтаря весело перепурхнуло на свічку господині кабінету. У кімнаті стало світліше, а на душі – радісніше.

 

 

Душа – таємничий дух, що веде нас по життю. Фахівці саме цього закладу покликані допомагати пацієнтам при душевних розладах. Особливо тепер, коли переважна більшість демобілізованих бійців повертаються із зони збройного конфлікту на сході України з великими душевними травмами.

 

 

Розуміючи це, Червоний Хрест береться при сприянні Федерації ЧХ і ЧП та національних Товариств за створення психосоціальних центрів реабілітації. Такі уже діють у Києві, Харкові, Дніпрі, інших обласних центрах.

 

 

Першими за цю проблему взялися на Київщині у Білій Церкві. Тут успішно переймають досвід Данського та Японського Червоного Хрестів. Навчання з приводу психосоціальної допомоги відбувалися під опікою Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця й в інших областях України.

 

 

На Львівщині ця програма не діяла, хоч потреба у ній також була і є. Тож велика надія покладається на первинний осередок Товариства у колективі Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру.

 

 

І нехай гасло «Світло – у кожного з нас», яке обрано у цьому році для поширення Віфлеємського Світла Миру, всіляко допомагає лікарям і їх пацієнтам у подоланні душевних недуг!

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО ТЧХ м. Львова.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *