Віфлеємське Світло Миру – в Личаківському районі м. Львова. Ч – ІІІ: Світло Миру для Червоного Хреста (ВІДЕО)

Репортаж з Личаківської районної організації  м. Львова Товариства Червоного Хреста України.

Частина ІІІ.

СВІТЛО  МИРУ ДЛЯ  ЧЕРВОНОГО  ХРЕСТА.

З психдиспансеру маршрут спільної делегації, сформованої з членів  Організації Українських Скаутів і червонохрестівців, проліг до Личаківської районної організації м. Львова Товариства Червоного Хреста України.

На правах господині Віфлеємське Світло Миру від скаутів з ОУС  прийняла голова цього Товариства Ірина Апостолюк.

 

 

Асестувала Ірині Федорівні патронажна медична сестра Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Вікторія Дудяк.

 

 

Керівником делегації скаутів і цього року була Генеральний і Міжнародний Комісар ОУС п. Марія Монтегю, котра отримала на цю акцію Благословення від Митрополита Львівського Римо – Католицької Церкви архієпископа Мечислава Мокшицького.

 

 

Розговорилися. Скаути розповіли як разом з п. Марією їздили до польських харцерів у м. Краків, щоб у період з 15 до 17 грудня побувати і на урочистій церемонії запалювання вогню з Віфлеєму, і  одержати від них Віфлеємське Світло Миру для поширення між добротворцями у м. Львові.

 

 

Самі ж харцери запалили це світло у Відні від австрійських скаутів, які привезли його з Віфлеєму спеціальним літаком, замовленим на кошти спонсорів.

 

 

В серці кожного скаута і нині постійно звучить заповіт засновника міжнародного скаутського руху Роберта Бейден – Пауела: «Намагайтеся залишити цей світ хоч трохи кращим, ніж він був, коли ви в нього прийшли».

 

 

Погомонівши про різні поточні справи, п. Марія і скаути згадали, що патронажні медичні сестри проводили для них навчання з оволодіння навиками першої допомоги, то коли їх скоротили, чи буде хто – небудь робити це надалі?

 

 

«Ця місія випала тепер мені особисто, – заспокоїла скаутів Ірина Апостолюк, і розповіла, що навчалася на тримісячних курсах інструкторів Червоного Хреста, по закінченню яких отримала сертифікат міжнародного зразка на право проводити навчання з першої допомоги. Крім того, з 1 червня на допомогу Ірині Федорівні прийшла медична патронажна сестра Червоного Хреста Вікторія Дудяк, зарплату котрій виплачують з пожертв Фрайбурзького Червоного Хреста.

 

 

Щоб Вікторія Дудяк, та її 5 колег в інших районах залишилися на роботі і в 2018 р., то в Німеччині зараз завершують збір пожертвувань, які дають глядачі після перегляду драматичного документального фільму Тілля Майєра “Winter in Lviv” («Зима у Львові»).

 

 

У перших числах січня скаути і червонохрестівці вирішили зустрітися знову, щоб розробити детальний план взаємодії і охопити ним підготовку скаутів до традиційного літнього таборування і шефської роботи з допомоги людям у потребі. Взірцем можуть послужити видатні скаути минулого, такі як Катерина Зарицька, голова УЧХ в лавах УПА в 1943-1947 рр. та Ольга Малковська – одна із засновниць Скаутингу у Львові, котра також була активним членом Червоного Хреста.

 

 

Світло Миру з Віфлеєму має ту чародійну силу, що допомагає нам поглянути на звичайні буденні сторони нашого життя з іншого боку.

 

 

І ця дивовижна  його властивість є запорука того, що у 2018 р. співпраця між ОУС і Червоним Хрестом стане ще тіснішою.

 

Фото – Ірини Дзіклевич, Вікторії Дудяк та прес – служби ОУС

Прес – служба Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *