Відзначення 200-річчя українських профспілок у Львові

Вчора, 9 листопада, у Львівському національному університеті імені Івана Франка з нагоди 200-річчя створення на українських землях першої профспілкової організації відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні».

 

 

Учасників конференції привітали: Ректор Університету, професор Володимир Мельник, міський голова Львова Андрій Садовий та голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий.

 

 

До слова, участь у заході взяли представники як українських, так й іноземних профспілок. Зокрема, до присутніх звернулися голова Дольношльонської воєводської ради профспілок Анджей Отремба, голова Білоруського конгресу незалежних профспілок Олександр Ярощук, заступник голови Чехо-Моравської конфедерації профспілок Віт Самек, радник голови Національної конфедерації профспілок Молдови Василе Патрашку.

 

 

Учасники конференції взяли участь у пленарному засіданні та у роботі двох секцій – «Історія виникнення профспілкового руху в Україні»,  «Профспілки сьогодні: проблеми та перспективи розвитку».

 

 

Варто відзначити, що серед доповідачів було чимало науковців Львівського національного університету імені Івана Франка. Зокрема, з науковими доповідями виступили професор кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Костянтин Кондратюк, доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Ігор Підкова, доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар, доцент кафедри соціального права Володимир Бурак, доцент кафедри цивільного права та процесу Юліан Бек.

 

 

Після завершення роботи у секціях, учасники конференції зібралися для підсумкової дискусії. Кожному її учаснику видали сертифікати.

 

 

Опісля усі охочі насолодилися прекрасним концертом, в якому взяли участь творчі колективи Університету та Львова.

Довідково:

Учасником конференції була профспілковий активіст Дарія Бабюк, голова Кіцманської РО  ТЧХУ, що на Буковині. На своїй сторінці у ФБ вона розмістила фото, привезені зі Львова, і написала відгук про цю подію: «Прийнято підсумковий документ, вручені сертифікати всім учасникам конференції. Нагородження, подяки та прекрасний концерт також залишили приємні враження від Львівщини і профспілкового ювілейного свята».

До слова, історію профспілкового руху в Україні датують з осені 1817 року. Першими у спілку об’єдналися робітники поліграфічної фірми. Вони створили «Товариство взаємної допомоги членів друкарської справи», яке боролося з утисками і свавіллям. Власне у листопаді того ж року, було відкрито касу добровільних пожертв для хворих працівників.

Автор – Юлія Гриценко

 

Фото – Дарії Бабюк

За джерелом:

http://www.lnu.edu.ua/profesijnym-spilkam-ukrajiny-200/

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *