Волонтери ЗШР Червоного Хреста Львівщини «ГОРС» чергували на сходженні на гору Кичера

Сьогодні відбулася мандрівка туристичним маршрутом «Горами нашої слави».

З нагоди 27-ї річниці  Дня Незалежності України Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації запросило мешканців та гостей Львова на одноденну активну мандрівку туристичним маршрутом «Горами нашої слави» до бункера Головного осередку пропаганди ОУН і УПА.

 

 

Він був віднайдений у травні 2012 року за спогадами друкарки Дарії Малярчин – Шпиталь біля гори Кичера в районі села Корчин Сколівського району на Львівщині. Торік ГОРС допоміг ознакувати цей маршрут, про що ми докладно розповідали. А тепер він внесений у каталог популярних маршрутів для туристів, що люблять мандрувати Карпатами.

 

 

Даний шлях включає в себе багато пам’ятних місць, пов’язаних з визвольними змаганнями українського народу в різні історичні періоди (опришківський рух, УСС, УПА).

 

 

В такий святковий день разом з туристами були молоді люди з організації Тризуб Vasil Chergavy. В сходженні взяли участь також члени  туристичного клубу #Гороходи , Лука Павлюк, Сколівська райдержадміністрація Львівської області, Степан Павлюх та Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, Гірська оперативно-рятувальна служба , яка опікувалася належною безпекою туристів.

 

 

Наймолодшій учасниці сходження на гору виповнився всього 1 рік і 5 місяців, тому питання безпеки у горах – зовсім не другорядна справа.

Довідково:

На жаль, не всі бажаючі змогли взяти участь у такому відпочинковому сходженні в горах. Та у День Незалежності України знайти у Львові можливість віддати шану борцям за волю нашої держави дуже легко.

 

 

Юна прихильниця Червоного Хреста Марійка Олійник, наприклад, зробила екскурсію для своїх молодших братів, – Михайлика і Лесика, – на Личаківський історико – меморіальний цвинтар. Серед могил вояків колишніх і нинішніх звитяг дівчинка знайшла могилу Катерини Зарицької, голови УЧХ в рядах УПА в 1943-47 рр., та її чоловіка Михайла Сороки, також борця за волю України, й розповіла братам про їх звитяжний шлях боротьби і милосердя у грізні роки лихоліття.

 

 

А мандрівки «Горами нашої слави» – це справа, без сумніву, найближчого майбутнього для цих допитливих дітей.

Фото – Ірини Апостолюк та ЗШР Львівської ОО ТЧХУ ГОРС

За джерелами:

http://javoriv-rda.gov.ua/uncategorized/u-den-nezalezhnosti-meshkantsiv-oblasti-zaproshuyut-vidvidaty-bunker-holovnoho-oseredku-propahandy-oun-i-upa/

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2129632610383015&set=pcb.2129632803716329&type=3&theater

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *